Alınacak En İyi 5 Kripto

Bu Hafta Satın Alınacak En İyi 5 Kripto [BTC, ETH, ADA, BNB,MATIC] Ağustos 2021 2. Hafta

Alınacak En İyi 5 Kripto

Alınacak En İyi 5 Kripto , Kripto endüstrisi için genel piyasa değeri 1,83 trilyon dolara yükseldi. Şu anda 11.000’den fazla kripto para birimi listeleniyor ve gün geçtikçe daha pek çoğu ekleniyor.

Çoğu yatırımcı, maksimum getiri için satın alabileceği en iyi kriptoyu bulmakta zorlanabilir. Bu süreci kolaylaştırmak için, bu hafta satın alınabilecek en iyi kripto paraları topladık.

1. Bitcoin (BTC)

Alınacak En İyi 5 Kripto
Kaynak: Tradingview

Önde gelen dijital varlığın gelişmekte olan kripto endüstrisine yaptığı büyük büyüme ve katkı göz önüne alındığında, Bitcoin’in satın alınacak en iyi kripto olması tartışılmaz bir konu.

Lider kripto para tek başına kripto endüstrisini hayata geçirdi.

Blockchain analitik firması Glassnode tarafından hazırlanan bir rapora göre, BTC’lerini bir yıldan uzun süredir elinde tutan yatırımcılar yatırımlarını tasfiye etmek istemiyorlar.

Bu durum, üç ila altı aylık bir zaman dilimi içinde BTC’ye yatırım yapan yeni Bitcoin sahipleri için tam tersidir.

Raporda, BTC yatırımcılarının artan bir “hodling” davranışına sahip olduğu belirtildi. Bu davranış, 2018 kripto piyasası çöküşünde bu kadar belirgin değildi.

Ayrıca, Bitcoin temelleri yavaş yavaş birikiyor. BTC’nin hash oranı ve zorluğu yukarı doğru ilerleme gösteriyor.

Yakın tarihli bir hash oranı anketine göre, tahminler artık BTC madenciliğine donanım bağlılığını saniyede 100’den fazla exahash (EH/s) olarak ortaya koyuyor.

Bu, 20 EH/s’de düşük olan Haziran verilerinden daha fazla. Bu artış, küresel kripto madenciliği topluluğunun %65’inden fazlasını temsil eden Çinli madencilere yönelik baskıya rağmen gerçekleşti.

Bitcoin’in 65.000 dolarlık rekor seviyesinden düşüşü, başlangıçta 2018 çöküşündeki gibi bir ayı piyasasının başlangıcı olarak görülüyordu.

Bununla birlikte, kripto alanındaki değişen dinamikler, BTC’nin üç gün içinde 5.000 dolardan fazla kazandığını ve 50 bin dolara ulaşmaya hazırlandığını gördü.

BTC, yükseliş eğiliminde ve son 24 saatte %2,36 artışla 44.920,91 dolardan işlem görüyor. Göreceli güç endeksi (RSI) 70.38 aşırı alım seviyesinde.

2. Ethereum (ETH)

Kripto
Kaynak: Tradingview

Etherum, satın alınabilecek bir sonraki en iyi kripto paramız çünkü en değerli ikinci kripto para birimi ve Ethereum ağındaki bazı temel değişiklikler nedeniyle mutlu edecek kazançlar elde edebileceğimizi düşünüyoruz.

Kripto piyasasına aşina olan herhangi bir yatırımcı, Ethereum ağının kolaylaştırdığı benzersiz değeri anlar. Ethereum, blok zinciri tabanlı uygulamaların veya merkezi olmayan uygulamaların (dapps) oluşturulmasını sağlar.

Bu izinsiz uygulamalar, birçok perakende ve kurumsal yatırımı çeken, gelişen merkezi olmayan finans (DeFi) alt sektörünün temel taşı olarak hizmet etti. Ethereum, şu anda dünyanın önde gelen bazı dapps platformlarının resmi evidir.

Geçen hafta, Ethereum geliştirme ekibi, ETH dalgalanmasının sebebi olan Londra Hard Fork’unu (PoW madencilik protokolünde bir dizi yükseltme) başlattı.

En belirgin yükseltmelerden biri EIP-1599’dur. EIP-1599, her işlemden sonra belirli miktarda Ether’in yakılmasını sağlar. Bu, Ether’in kıtlığına yol açtığından ve değerinin piyasa güçlerine dayalı olarak yükselmesine neden oldu.

ETH 3.068.11 dolardan işlem görüyor ve geçen hafta %18.97 oranında arttı. Kripto meraklıları, bir hisse kanıtı (PoS) algoritmasına geçiş tamamlandığında, Ethereum’un değerinin 4.350 dolarlık ATH’sini gölgede bırakacağına inanıyor.

3. Cardano (ADA)

Cardano (ADA)
Kaynak: Tradingview

Cardano, bu Ağustos ayında satın alınabilecek bir diğer kripto para olarak listemizde.

Cardano ağı, blok zincirini doğrulamak ve oluşturmak için bilimsel yöntemler kullanan hakemli bir blok zinciridir. Proje resmi olarak başlatılmamış olsa da, Cardano hızla genişleyen kripto topluluğunda çok fazla söylentiler yayılmaya başladı.

Üçüncü nesil blok zinciri, Ouroboros adlı bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs algoritması kullanır. Bu şirket içi geliştirilmiş madencilik protokolü, Cardano blok zincirinde işlem doğrulamasını kolaylaştırmak için dönemleri veya zaman dilimlerini kullanır. Bu şekilde, enerji tasarrufu sağlar ve geliştiriciler, Ethereum ağından daha ölçeklenebilir olduğu için astronomik ücretler ödemeden ağ üzerinde kurulum yapabilirler.

Cardano şu anda Alonzo Hard Fork’unu kullanıyor ve bu da ağında akıllı sözleşmeler teknolojisini etkinleştirebilmesine olanak sağlayacak. Bu ayın sonunda veya Eylül başında tamamlanması planlanan ağ, hızla büyüyen dapp topluluğu için önemli bir rakip haline geldi.

Bu, geçen hafta %9.73’ün üzerinde yükselen ADA tokenini olumlu yönde etkiledi. Token, yılı 0.174 dolardan açtıktan sonra ivmesini sürdürdü. %1.000’den fazla arttı ve 14 Mayıs’ta 2,20$’lık rekor bir değere ulaştı. Ancak, tokenin piyasa değerinin düşmesi ve 1$’ın üzerinde kalmasıyla birlikte değeri o zamandan beri düştü.

ADA günlük grafikte %0.35 artışla 1.4635$’dan işlem görüyor. RSI ise 65.86 ile yüksek bir seviyede.

4. Binance Coin (BNB)
Binance Coin (BNB)
Kaynak: Tradingview

Küresel kripto grafiğinde dördüncü sırada yer alan Binance Coin veya BNB, satın alınabilecek bir sonraki en iyi kriptodur. Binance kripto borsasının yerel tokeni BNB, dünyanın en büyük Bitcoin borsasında kullanıcılar için bir indirim aracı olarak hizmet etmeyi amaçlıyor.

BEP-20 tokeninin ilk beş kripto varlığına yükselişi, Binance borsasının büyümesiyle alakalıydı.

Binance Smart Chain’deki (BSC) kullanım durumu, hızlı yükselişine yardımcı oldu. BSC, geliştiriciler için daha uygun maliyetli bir platform sağlamayı amaçlıyor ve Ethereum ağına doğrudan rakip oluyor.

BNB ayrıca, dijital tokenlerin atomik takasını sağlayan Binance’in sahip olduğu merkezi olmayan değişim (DEX) platformu PancakeSwap’ın önemli bir bileşenidir.

Dijital varlık, Nisan ayı ortasında 38 dolardan 650 dolarlık rekor bir değere yükseldikten sonra kendini herkese duyurdu.

Değeri tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 650 dolardan düşerken, artan benimsenmesi göz önüne alındığında BNB hala satın alınacak en iyi kripto para olabilir.

Şu anda 354.82$’dan işlem görüyor ve günlük grafikte %0.93 yükseliş gerçekleştirmiş durumda.

5. Polygon (MATIC)
Binance Coin (BNB)
Kaynak: Tradingview

Satın alınacak en iyi kripto paramızın sonuncusu, ikinci katman ölçeklendirme çözümü Polygon’dur.

Eskiden Matic Network olarak bilinen Polygon, genellikle yavaş olan Ethereum ağının tam teşekküllü çok zincirli bir sistem haline gelmesini sağladığı için en iyi dijital varlık haline geldi.

Bu boşluk bırakma çözümü, Ethereum’un Polkadot, Cosmos, Cardano ve Avalanche gibi birlikte çalışabilir blok zincirlerinden artan rekabetle rekabet etmesini sağladı.

Polygon, Ethereum ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için kullanımı kolay bir platform sağlar.

Birkaç dapp oluşturmayı destekleyen modüler, esnek bir çerçeve olan şirket içi Polygon yazılım geliştirme kitini (SDK) kullanır.

Saniyede 65.000 ile çalışan işlem (TPS) hızına sahiptir. MATIC tokeni ayrıca 18 Mayıs’ta 2,62 $’lık bir ATH’ye yükselen en iyi performans gösteren kripto para oldu.

MATIC, %1,04 düşüşle 1,13 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, boğa koşusunda ve 1.03 $ olan 20 günlük hareketli ortalama (MA) destek fiyatının üzerinde işlem görüyor.

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan Mr. Crypto Bot veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.