Axie Infinity İşlem Hacmi Temmuz’da 35 milyar Dolara Ulaştı

Axie Infinity – Oyun tokenı olan Axie infinity’nin işlem hacmi, Haziran ayında yaklaşık %4.420’lik bir artış ile 755 milyon $’a ulaştı

Temmuz ayında yaklaşık 35 milyar$’lık rekor bir seviyeye yükseldi. Kripto para, % 128.60’lık olağanüstü bir yükselişle haftanın en iyi 100 madeni parasının ve en çok kazananlarının başında gelmekle kalmıyor, aynı zamanda haftanın işlem hacmine göre ilk 10 kripto para birimi arasında yer alıyor.

Bu AXS Coin’ine Neden Talep Var?

Axie Infinity, kullanıcılarını gerçek hayatta kullanım için fiat para birimine dönüştürülebilen tokenlarla ödüllendiren, oynayarak kazanılan bir oyun hizmeti olarak artan popülaritesi nedeniyle yüksek talep görüyor. Token, Ethereum blok zincirinde Pokémon benzeri bir oyun olarak çalışır ve oyuncuların kendi NFT’leri olarak dijitalleştirilen “eksenler” olarak bilinen token tabanlı yaratıkları toplamasına, üretmesine, yükseltmesine, savaşmasına ve takas etmesine olanak tanır.

Axie Infinity web sitesine göre şirket, oyunu günlük olarak oynayan, %40’ı Filipinler’den olmak üzere 250.000’den fazla kullanıcıya sahip olduğunu söylüyor. Protokol, oyuncular kendi pazarında Axie NFT’leri alıp sattığında ve yenilerini oluşturmak için üreme Axie’leri için %4,25 ücret alarak gelir elde ediyor. Ücretler, Axie Infinity Shards (AXS) ve Smooth Love Potion (SLP) şeklinde ödenmektedir.

Sonuç Olarak

Bu kripto paranın işlem hacmi önceki haftadaki 9,6 milyar dolardan %95,8 artarak 18,8 milyar doların üzerine çıktı. Yönetişim tokeni AXS, dün ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 50$’dan yılın başındaki 0,54$’lık fiyatla karşılaştırıldığında, şu anda yaklaşık %9,130 ​​arttı.

AXS’nin piyasa değeri 2.481.143.101 dolardır ve dolaşımdaki arzı 60.907.500 AXS olup, bu yazının yazıldığı tarih itibariyle mevcut piyasa fiyatın yaklaşık 40.74$’dır.

AXS’i elinde tutmanın hala riski var. Platform henüz emekleme aşamasında ve faaliyet gösterdiği sektör teknik aksaklıklara ve saldırılara açık olabilir. Ayrıca, yükseliş daha geniş kripto para piyasasına döndüğünde, paranın Bitcoin ve Ethereum gibi diğer en iyi kripto para birimlerine dönme şansı da bulunmakta.

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan Mr. Crypto Bot veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.