Axie Infinity Temmuz’da Bitcoin ve Ethereum’dan Daha Fazla Gelir Sağladı!

Axie Infinity – Axie Infinity’nin popülaritesindeki patlamalı yükselişi, protokolün Temmuz ayında tüm rekorları kırmasına sebep oldu.

  • Temmuz ayında 207 milyon dolarlık gelirle Axie Infinity, Ethereum, Binance Smart Chain ve Bitcoin’den daha üst sıralarda yer aldı.
  • Blockchain oyunu ayrıca popüler CryptoPunks dahil olmak üzere diğer NFT projelerinden dört kat daha fazla işlem hacmi gördü.
  • Savaş sistemine yapılan yeni önemli güncellemelerle oyun ekibi, önümüzdeki aylarda geliştirme açısından çok fazla haberler yayınlayacak.

Temmuz ayında Axie Infinity’nin Bitcoin, Binance Smart Chain, Uniswap ve hatta Ethereum’dan daha fazla gelir elde ettiğini gördü.

Blockchain Oyunları Büyük İlgi Görüyor!

Axie Infinity, gelir elde etmeyi sağlayan blockchain oyunları arasında kayda değer bir yükseliş gerçekleştirdi. Token Terminal’e göre, Axie Infinity Temmuz ayı için en yüksek kazanç sağlayan protokoldür.

Axie Infinity, Ethereum, Binance Smart Chain ve Bitcoin gibi tüm blok zincirlerinin önünde en üst sırada yer alıyor. Oyun ayrıca merkezi olmayan borsalar Uniswap, PancakeSwap veya borç verme protokolü Aave’den daha fazla gelir elde etti. Temmuz ayında, Axie Infinity 200 milyon dolardan fazla gelir elde etti. Yıllık olarak bakıldığında, bu, Axie Infinity’nin önümüzdeki yıl 2 milyar dolardan fazla gelir elde etme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

Axie ayrıca işlem hacmi açısından CryptoPunks, ArtBlocks veya NBA Top Shot’ın önündeki NFT ürünüdür. En etkileyici olanı, AXS ticareti, son birkaç hafta içinde etkileyici bir yükseliş gösteren CryptoPunks hacminin dört katından fazlasına ulaştı.

Filipinler gibi ülkelerden oyuncular oyuna akın akın katılmaya devam ettikçe, günlük aktif oyuncu sayısı da hızla bir milyona doğru yaklaşıyor. En son güncellemelerinde, Axie Infinity’nin ekibi oyun geliştirme açısından sonraki adımları özetledi . Bir sonraki güncellemede PvP savaşlarının yeni bir versiyonu geliyor.

Yeni güncelleme ayrıca oyuncuların bölgelerini savunmak veya rakiplerine saldırmak için savaşabilecekleri bir bölge sistemi de sunacak.

Axie Infinity’nin yönetişim tokenı olan AXS’deki yükseliş, oyuncuların başarılı savaşlardan sonra aldıkları oyun içi para birimi olan Small Love Potions (SLP) fiyatlarında da artışa yol açtığından oyna-kazan sistemine ilgiyi yoğunlaştırıyor.

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan Mr. Crypto Bot veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.