Binance, Hong Kong’daki Yeni Kullanıcılar İçin Kripto Türev Hesaplarını Kapattı!

Binance – Kripto borsası Binance bugünden geçerli olmak üzere Hong Kong kullanıcılarının artık yeni türev ürün hesapları açamayacağını duyurdu. Açıklanacak bir tarihte, Hong Kong kullanıcılarının açık pozisyonlarını kapatmak için 90 günlük bir süre tanınacak.

Borsa, bu kararın “uyum taahhüdü ” ile uyumlu olduğunu da sözlerine ekledi.

Hong Long kullanıcılarını, uyumluluk taahhüdümüz doğrultusunda türev ürünleri (tüm vadeli işlemler, opsiyonlar, marj ürünleri ve kaldıraçlı tokenlar dahil) konusunda kısıtlayacağız” dedi.

Bu, Binance’in borsa türev hesaplarını kapatmak için aldığı ilk karar değil. Daha geçen hafta Binance, Avrupa pazarı için vadeli ve türev ürünlerini kapattığını duyurdu.

O sırada borsa, kapatmanın İtalya ve Hollanda’dan önce Almanya’da başlayacağını söyledi. 

Bugünkü duyurudan farklı olarak, geçen haftaki duyurunun uyumluluk göz önünde bulundurularak değil, borsa kullanıcılarının ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yapıldığı bildirildi.

Borsa, “Ürünlerimizi sürekli olarak değerlendiriyoruz ve kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için ekip arkadaşlarımızla birlikte çalışıyoruz” dedi. 

Binance’in Düzenleyicilerle Zor İlişkisi

Bugünkü duyuru, Binance’in dünya çapındaki çeşitli düzenleyiciler ile olan sorunların devam ettiği bir zamanda geldi. 

Geçen ay, İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi (Financial Conduct Authority), Binance’in “Birleşik Krallık’ta herhangi bir düzenlenmiş faaliyet yürütmesine izin verilmediğini” söyleyen bir tüketici uyarısı yayınladı. FCA ayrıca, Birleşik Krallık müşterileri için olası bir kripto borsasını yönetmeye yardımcı olmak için satın alınan bir Birleşik Krallık kuruluşu olan Binance Markets Limited hakkında kara para aklama endişelerini de dile getirdi. 

Bu tüketici uyarısından bu yana, Japonya , Malezya , İtalya ve Cayman Adaları’ndan bir çok düzenleyici, Binance’in kendi ülkelerinde düzenlemeye tabi olmadığını veya iş yapmaya yetkili olmadığını söyledi ve uyardı.

Binance ayrıca birkaç endüstri kuruluşu tarafından kısıtlandı. Natwest, Barclays ve Santander dahil olmak üzere İngiltere bankaları, hesap sahiplerinin borsaya para yatırmasını engelledi. SEPA Euro banka mevduatları da geçen ay askıya alınmıştı.

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan Mr. Crypto Bot veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.