Binance Vadeli İşlemlerde Kaldıracı Mevcut Kullanıcılar İçin 20x İle Sınırlandıracak

Binance Vadeli İşlemlerinde yeni kaldıraç sınırları, 30 günden daha kısa süreli kayıtlı vadeli işlem hesaplarına sahip mevcut kullanıcılar için yakında geçerli olacak.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, tüketici korumasını genişletmek amacıyla vadeli işlem platformunda yeni kaldıraç ticareti kısıtlamaları benimsemeye devam ediyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao Pazar günü yaptığı açıklamada , 19 Temmuz’da yeni kullanıcılar için 20x kaldıraç limiti getirdikten sonra Binance Vadeli İşlemleri aynı limiti mevcut kullanıcılar için de uygulamaya hazırlanıyor .

CEO, “Bunu bir şey yapmak istemedik” dedi ve yeni kısıtlamaların “önümüzdeki birkaç hafta içinde” uygulanacağını belirtti.

Geçen Pazartesi günü geçerli olmak üzere, 30 günden daha kısa süreli kayıtlı Binance Vadeli İşlem hesaplarına sahip yeni kullanıcıların kaldıraç oranı 20 katı olan pozisyon açmaları yasaklandı. 

Binance’in kaldıraç alım satım sayfasına göre, yeni kaldıraç limitleri, 30 günden daha kısa süreli kayıtlı vadeli işlem hesaplarına sahip mevcut kullanıcılar için de geçerli olacak. Binance, “Yeni kullanıcılar için kaldıraç limitleri, kayıttan yalnızca bir ay sonra kademeli olarak artacaktır” dedi.

Temmuz 2019’da piyasaya sürülen Binance Vadeli İşlemler ticaret platformu, başlangıçta yatırımcıların maksimum 20x kaldıraç pozisyonu açmasına izin verdi , bu da 1.000 dolarlık bir yatırımın 20.000 dolarlık bir pozisyon açma tutarına dönüştüğü anlamına geliyor . 

Borsa daha sonra , Tether ( USDT ) sözleşmelerine karşı Bitcoin ( BTC ) üzerindeki maksimum kaldıraç ve marjı Ekim ayında 125x’e çıkardı ve yüksek kaldıraçlı ticaretin “gelişmiş bir risk motoru ve tasfiye modeli” kullanılarak başlatıldığını belirtti.

En son ticaret kısıtlamaları, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX’in son hamlesine benzer şekilde. 

Şirket , Pazar günü resmi olarak maksimum kaldıraçta 101x’ten 20x’e indirildiğini duyurdu .

FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried , “Bu, platformdaki etkinliğin küçük bir bölümünü vuracak ve birçok kullanıcı fazla seçeneğe sahip olmayı sevdiklerini ifade ederken, çok azı bunu kullanıyor” dedi .

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan Mr. Crypto Bot veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.