Bitcoin 30 bin Doların Altına Düştü

Bitcoin 30 bin Doların Altına Düştü – Bitcoin piyasalarının 30.000 doların altına düşmesine rağmen, zincir üstü veriler, her ay 1 milyar dolarlık BTC borsalardan ayrıldığından birikimin devam edebileceğini gösteriyor.

Bitcoin bir ay içinde ilk kez 30.000 doların altına düşmesine rağmen, zincir üstü ölçümler balinaların istikrarlı bir şekilde BTC biriktirdiğini gösteriyor.

Glassnode’un 19 Temmuz “Zincir Üzerindeki Hafta” raporuna göre , merkezi borsaların Bitcoin rezervleri, son zamanlarda devam eden düşüş ivmesine rağmen buharlaşmaya devam etti ve aylık ortalama 36.000 Bitcoin (yaklaşık 1 milyar dolar değerinde) borsalardan çekildi.

Glassnode, borsalardaki Bitcoin rezervlerinin daralmasını, büyük yatırımcıların Btc’yi güvenli bir depoya taşıdığını ve madeni paralarını satışa hazırlanırken borsalarda bırakmadığını gösteriyor.

Borsalarda Bitcoin net pozisyon değişikliği: Glassnode

Glassnode ayrıca, Mayıs ayından bu yana Bitcoin’i hodling eden varlıkların sayısında son zamanlarda bir artış olduğunu ve bugün yaklaşık 250.000’den yaklaşık 300.000’e yükseldiğini tespit etti. Glassnode, “varlık” ilişkili adreslerin benzersiz bir zincir kümesi olarak tanımlamaktadır.

Zincir analitiği sağlayıcısı, satışla ilişkili benzersiz Adres kümeleri olan “Gönderen varlıkların” sayısının yaklaşık üçte biri oranında 150.000’den 100.000’e düştüğünü, alıcı varlıkların, birikim veya bekletme ile ilgili adreslerin, aynı dönemde 190.000’den 250.000’e yaklaşık %20’den fazla arttığını belirtti.

Zincirdeki varlıklarda Bitcoin değişiklikleri: Glassnode

Glassnode, birikime işaret eden sinyalleri vurgulamasına rağmen, aşırı oynaklığın piyasalar için yakın olabileceğini tahmin ederek, ağır bölünmüş piyasa duyarlılığına dikkat çekti:

“Son derece bölünmüş bir pazarımız var ve köşede volatilitenin muhtemel bir genişlemesi var.”

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan Mr. Crypto Bot veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.