Bitcoin, Ethereum ve Litecoin Fiyat Analizi

Bitcoin, 19 Mayıs’tan bu yana ilk kez 45.000 doların üzerinde kapandı ve bu dönüm noktası altcoinlerin de yükselmesine olanak sağladı. BTC’nin bir sonraki direnci 48.000 dolar iken, Ethereum 3500 dolara doğru bir hareket gördü. Tersine, Litecoin, fiyatlarda küçük bir düşüş yaşadığı için daha büyük örneklerini taklit edemedi yani yükseliş gerçekleştiremedi.

Bitcoin (BTC)

Kaynak: Tradingview BTC/USD 4 Saatlik Grafik

BTC, 42.000 dolarlık önemli bir direnç seviyesinin üzerinde kapattıktan sonra 45.312 dolardan işlem gördü. Bir sonraki direnç 48.000 dolar. 4 saatlik BTC grafiği, piyasadaki boğaların güçlendiğini işaret ediyor.

Parabolik SAR’ın noktalı çizgileri, fiyatların yükseldiğini işaret eden mum çubuklarının altında görüldü. Müthiş Osilatörde güçlendirilen yeşil sinyal çubukları, artan satın alma baskısı ile birlikte yükseliş momentumunu gösteriyor. Göreceli Güç Endeksi yukarıda belirtilen açıklamada doğrulayarak alım bölgesinin sinyalini vermiş oldu.

Bir düşüş durumunda, ilk destek 42,770 dolar ve ardından 41,172 dolar. 

Ethereum(ETH)

Kaynak: Tradingview ETH/USD 4 Saatlik Grafik

Ethereum, Londra Hard Forkundan hemen sonra etkileyici yükselişler yaşadı. Londra Hard Forkundan sonraki son iki gün içinde neredeyse %15 değer kazandı. Bu makalenin yazıldığı sırada 3139 dolar değerindeydi, ancak dünden bu yana %2’lik küçük yükselişler yaşadı.

ETH yükselmeye devam ederse, dikkat edilmesi gereken direnç 3500 dolar olacaktır. ETH için destek bölgesi 2800 dolar ve 2400 dolardır.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) piyasadaki aşırı alım koşullarını gösterdiği için yükselen satın alma baskısı olduğunu gösteriyor. Sermaye girişleri, yazının yazıldığı sırada çıkışlardan daha yüksek kaldı ve MACD göstergesi yeşil çubukları gözlemlemeye devam etti, ancak gösterge aynı zamanda azalan yükseliş momentumunu da kaydetti.

Litecoin (LTC)

Kaynak: Tradingview LTC/USD 4 Saatlik Grafik

LTC, dün %1 oranında artmasının ardından 155$ olarak fiyatlandı. LTC için teknik görünüm yükselişini sürdürdü. Bununla birlikte, kripto para yaklaşan mum kapanışlarına doğru mevcut fiyat seviyesinde kalırsa, 143 dolarlık destek seviyesine düşebilir.

Yukarı yönde, yine 156 dolar direnç seviyesini geçmeyi deneyebilir. MACD , yarı hattın üzerinde işlemlere rağmen alım baskısının azaldığını işaret etti. Müthiş Osilatör, yukarıda belirtilen okumayı doğrulayan kırmızı bir mum kapanışından sonra yeşil bir sinyal çubuğu gösterdi. 

Ancak Bollinger Bantları , artan piyasa oynaklığının altında yatan şansı açtı. 

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan Mr. Crypto Bot veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.