Bitcoin Fiyat Analizi:

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin Fiyat Analizi – BTC şu anda 32 bin doların üzerinde kalmak için savaşırken, hafta boyunca toplam %6 düştü. Birincil kripto para, Mayıs ortasındaki iğnesinden bu yana 30 bin dolar ile 40,5 bin dolar arasında ve geçen ay boyunca uzun bir konsolidasyon döneminde 30 bin ile 35 bin dolar arasında işlem görüyor.

Bu konsolidasyon, günlük grafikte aşağıda gösterildiği gibi düşüş üçgeni şeklinde görülebilir.

BTC’nin 30-31 bin doları test ettiği geçen haftalarda olduğu gibi, bu haftanın en düşük seviyesi aynı destek hattının ortasında yatıyor – Cuma günü 31 bin dolar seviyesini test etmişti.

Bu kritik aralık, Mayıs ortasından bu yana birçok kez piyasayı destekledi. Bu nedenle, 30 bin doların altına bir düşüş gerçekleştirmemesi amacıyla savunmak için çok önemli bir destek olacak.

Aşağıdaki günlük grafikte görüldüğü gibi BTC şimdi hızla üçgenin zirvesine yaklaşıyor ve önümüzdeki günlerde ve hatta saatlerde potansiyel olarak büyük bir hareket yaşayabilecek seviyeye geldiğini gösteriyor.

Teknik açıdan – Bollinger Bantları, azalan hacim miktarıyla birlikte çok sıkışmıştı. Temel bakış açısından, piyasa bugün – 18 Temmuz – GBTC’nin kilit açma olayını bekliyor .

4 saatlik grafiğe bakıldığında BTC, Haziran ayının başından beri düşen bir fiyat kanalı içinde işlem görüyor. Cuma günü bu fiyat kanalında destek buldu ve oradan sıçrayarak, kendini, direnç noktası olan 32.300 dolara zorladı. Bu, BTC’nin şu anda kısa vadeli yükselen bir fiyat kanalı (beyaz çizgiler) oluşturdu.

Geçen ay şimdiye kadar Bitcoin, pazar günleri uzun bir fitil bırakan iyi bir fiyat artışıyla haftalık mumu ancak düzeltebildi. Bu devam eden Pazar gününün, bugün, de aynı şekilde bitip bitmeyeceğini göreceğiz.

BTC Fiyat Desteği ve İzlenecek Direnç Seviyeleri

Temel Destek Seviyeleri: 31.700 $, 30-31.000 $, 29.400 $, 28.6K $

Anahtar Direnç Seviyeleri: 32.300 – 32.700 $, 33.5K, 35.000, 36.600 $.

Geleceğe bakıldığında, ilk destek, kısa vadeli yükselen fiyat kanalının alt açısı olan 31.700 dolarda bulunuyor. Bunu, üçgenin alt sınırı olan 30-31 bin dolar aralığında kritik bir destek alanı takip ediyor.

30 bin dolara düşüş yaşanması durumunda, bir sonraki destek 29.400 dolarda (aşağı 1.272 Fib Uzantısı – mavi), ardından Haziran ayının en düşük seviyesi olan 28.6 bin dolar geliyor.

Öte yandan, ilk direnç 32.300 dolar (kısa vadeli direnç) ile 32.700 dolar (üçgenin üst açısı) arasında yer alıyor. Bunu 33.5 bin dolar (azalan fiyat kanalının üst açısı ve 20 günlük MA), 35.000 dolar (50 günlük MA) ve 36.600 dolar (Haziran ayının en yüksek seviyeleri) takip ediyor.

Günlük RSI orta çizginin altında ve uzun vadeli azalan trend çizgisinin (mavi çizgi) altında kalıyor ve momentumun Şubat’tan bu yana daha yüksek bir zirve yaratmasını engelliyor. Bu mavi çizginin kırılması, momentumun nihayet uzun vadede artmaya hazır olduğunu gösterecektir.

BTC/USDT GÜNLÜK GRAFİK

TradingView’den alınmıştır.

BTC/USDT 4 SAATLİK GRAFİK

TradingView’den alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir