Bitcoin Sat

Bitcoin Sat Platformlarına Dikkat!

Bitcoin sat platformları konusunda isabetli bir tercihte bulunacak olursanız, beraberinde önemli kazanımlara da sahip olursunuz! Kripto parayı pek çoğumuz Bitcoin ile tanıdık. Ülkemizde ilk adı duyulan kripto paraların ilklerindendir. Bitcoin herhangi bir devletin veya merkez bankasının parası değildir. Merkezi olmayan sanal para birimidir Bitcoin. BTC olarak kısaltılan Bitcoin sat al işlemleriyle traderlere kazanç sağlamaktadır. Piyasalarda ₿ sembolü ile tensil edilen Bitcoin, Blockhain sisteminde inşa edilmiş. Böylece etkili bir düzeyde yatırım yapılması konusunda yeni nesil yatırım araçları karşımıza çıkmıştır.

Devlet destekli geleneksel paraların transferleri bankalar aracılığıyla yapılır. Oysaki Bitcoin banka olmadan kişiler arasında internet üzerinden transfer edilebiliyor. Bitcoin’den toplamda 21 milyon şifrelenmiş. Piyasada, dolaşımda olan 17 milyon kadarıdır. Geriye kalan 4 milyonu madenciler tarafından bulunmaya çalışılıyor. Madenciler özel olarak geliştirilmiş bilgisayarlarda kazı yaparak bulmaya çalışmaktadır. Tam da bu noktada kripto madenciliğinin son zamanlarda geniş kapsamda bir hizmetin merkezinde yer aldığını ifade edebiliriz.

Bitcoin madenciliği zor ve zahmetli bir iştir. Gümüş, altın gibi değerli madenleri bulmak nasıl zorsa Bitcoin’i bulup çıkarmak da o kadar zordur. Zahmetli kazı işlemleri neticesinde Bitcoin’in %99’unun 2032 yılına kadar bulunup çıkarılacağı düşünülmektedir. Çıkarılan Bitcoin’ler de piyasada kullanılır hale getirilecektir. Özellikle günümüz koşullarında Bitcoin al – sat platformlarının sayısının etkili bir düzeyde artış gösterdiğini ifade edebiliriz. Böylece üst düzeyde yatırım fırsatlarını elde etmek de mümkün olacaktır.

Bitcoin Sat

Bitcoin Sat Platformu

Dünya genelinde 1 milyondan fazla insan Bitcoin kullanmaktadır. Bir milyon kullanıcıdan Bitcoin sat platformu aracılığıyla kar edenler oldu. Kripto para alım satımıyla kar elde etme olasılığı olduğu gibi zarar etme durumu da söz konusudur. Zarar etmemek için piyasaların çok ciddi takip edilmesi gerekiyor. Kripto paralarda anlık yükselişleri ve düşmeler olabilir. Düşüşleri ve yükselişleri fırsata çevirmek mümkündür. Fırsatları yakalayabilmek için 7 / 24 bilgisayarın başında olmak gerekmektedir. Her an bilgisayar başında bulunamayanlar Bitcoin sat al platformlarını kullanmaktadır.

Bitcoin Satoshi Nakamato tarafından üretilmiş dijital paradır. 2009 yılında piyasalardaki yerini almıştır. Piyasalarda görmeye başladığımız bazı kripto para birimlerine göre çok eski bir tarihe sahiptir. Değeri pek çok kişi tarafından halen anlaşılmamış olan Bitcoin ticaretiyle ciddi gelir elde edilebiliyor. Değerinin daha yeni anlaşıldığını söyleyebiliriz. Dünya genelinde en çok kabul ve değer gören kripto para olduğu ifade edilmektedir.

Bitcoin’in değeri her yıl atış göstermektedir. Yılda ortalama %250 oranında artış göstermektedir. Artışlarla yeni yıldaki seviyesinin 40 binlere ulaşması beklenmektedir. Dünya genelinde yaşanan ekonomik hareketlilik Bitcoin’e olan ilgiyi artırmıştır. Dünya genelinde Amerika gibi pek çok devlet Bitcoin’i resmi olarak tanımaktadır. Resmi olarak tanıyan ülkeler arasında şu devletler bulunmaktadır;

 • Amerika
 • Birleşik Krallık
 • Avustralya
 • Estonya

Türkiye ve İran Bitcoin’i kullanmak için zemin hazırlıkları yapmaktadır. Çin ise Bitcoin kullanımını tamamen yasaklamıştır. Ülkemiz de son zamanlarda yeni nesil yatırımcıların kripto para piyasasına ilgi gösterdikleri bilinmektedir. Böylece Bitcoin’e yönelik olarak etkili çalışmaların karşımıza çıktığını rahatlıkla ifade etmek de mümkün olmaktadır. Özellikle bu tarz işlemlerin başarılı bir şekilde yapılması için mutlaka hassas bir sürecin takip edilmesi şarttır.

Bitcoin Sat

Bitcoin Al Sat İşlemleri Nasıl Yapılır?

Günümüzde Bitcoin alım satımı yapılabilen pek çok platform bulunuyor. Her platformunda işlemlerin yapılışı farklı adımlarla ilerleyebilir. Ancak genel olarak Bitcoin al sat işlemleri şu adımlarla gerçekleştirilir;

 • Platformda işlem yapabilmek için üyelik açmak gerekiyor.
 • Üyelik işlemleri sırasında istenen bilgiler eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalıdır.
 • Öncelikle platforma TL yatırılmalıdır. TL yatır için platformdaki uygun kısım tıklanır.
 • Ardından yatırma TL yatırma işlemi gerçekleştirilir.
 • BTC kısmına girerek istenen rakam yazılır. Al emri verilerek Bitcoin alımı gerçekleştirilir.

Al emri verilirken son satış fiyatına dikkat edilmelidir. Şayet son satış fiyatının üzerinde bir rakam yazılırsa alım işlemi hemen gerçekleşir. Son satış fiyatının altında bir fiyat yazılırsa alım işlemi hemen yapılmaz. Alım emri alınır, fiyat düştüğünde alım gerçekleşir. Bitcoin sat işlemleri hafta içi ve hafta sonu da yapılır. Devletlerin bankalarında hafta sonu ve resmi tatillerde işlem yapılmaz. Ancak Bitcoin piyasalarında böyle bir tatil anlayışı yoktur. İstenilen saatte ve günde işlem yapılabilir.

Bitcoin ticareti yapabilmek için çok yüksek meblağlara ihtiyaç yoktur. 1 lirası olan dahi Bitcoin alabilir. İlk başlayanlar cüzi rakamlarla piyasaya girip alışabilir. Platformun nasıl kullanılacağını ve piyasaları tecrübe ettikten sonra daha yüksem rakamlarla ticaret yapılabilir.

Bitcoin almak ve satmak çok kolaydır. İşlemler basit birkaç adımdan oluşur. Bitcoin satımından elde edilen ücretin banka hesabına aktarılması hafta içi mesai saatlerinde gerçekleşir. Bitcoin alındıktan sonra saklama için içi seçenek bulunmaktadır. Seçenekler şunlardır;

 • Alım satım yapılan sitelerin yüksek güvenlikli soğuk hava depolarında
 • Bitcoin cüzdanlarında

Bitcoin Sat

Bitcoin cüzdanlarının daha yüksek güvenliğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ülkemizde kredi kartı ile Bitcoin alınmamaktadır. Yurt dışındaki borsalarda kredi kartı kullanılabiliyor. Ancak kredi kartından %20 oranından komisyon alınmaktadır. Alınan Bitcoinlerden kar elde etmek isteyenler fiyatların yükselmesini beklemelidir. Dileyen her an piyasayı takip ederek satışı gerçekleştirir. İsteyen platform kullanarak satış emri verir. İstenen rakama ulaştığında satış yapılarak hesaba aktarılır.

Bitcoin Al Sat Yaparken Dikkat Edilecekler

Kripto paralara ve piyasalarına pek çok kişi yabancıdır. Yabancı olunan piyasalarda işlem yapmak riskler taşır. Bitcoin al sat yaparken dikkat edilecekler oluşacak riskleri azaltmaktadır. Dalgalanmaların olması kripto para piyasasının risklerle dolu olmasına neden olur. Ancak uzmanların uyarıları dikkate alınırsa risk oranı minimuma indirilir. Dikkat edilmesi gerekenler;

 • Bitcoin ticaretine yeni başlayanlar küçük rakamlarla başlamalıdır.
 • Güvenilir uygulamalar tercih edilmelidir.
 • Uzmanların uyarıları dikkate alınmalıdır.
 • Rakamlar bölünerek farklı borsalara yatırılabilir.
 • Yatırımınızın %50’ini kısaya, %50’sini uzun vadeye yatırabilirsiniz.
 • Dalgalanmalarda panik yapmadan hareket edilmelidir.
 • Kripto paraların geleceği konusunda siteler, sayfalar ve uzmanlar takip edilmelidir.

Kar elde etmek isteyenler piyasaları dikkatlice takip etmelidir. Uzmanlardan, Telegram gruplarından alınan sinyaller analiz edilerek hareket edilmeli. Bitcoin sat al işlemlerine yatırımcı kendi karar vermelidir. Alınan sinyaller direkt yatırım önerisi olarak görülmemelidir. Analizler ve yatırım kararı yatırımcıya aittir. Bütün bu bilgiler ışığında son zamanlarda Bitcoin al sat işlemlerinin çok daha pratik bir şekilde yapıldığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Sorumluluk Reddi: Bu içerik sadece bilgi vermek amacıyla yazılmıştır. Burada yer alan bilgiler ve yorumlar hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir