Bitcoin, Uniswap ve Chainlink Fiyat Analizi: 09 Ağustos

Bitcoin – Bitcoin’in 45.000 dolardan red yemesi piyasayı tekrardan düşüşe geçirdi. UNI ve LINK gibi şirketler önemli günlük düşüşler yaşadı. UNI 26$’lık destek çizgisinin altına düşerken, LINK 21.54$’lık çok önemli destek çizgisine biraz daha yaklaştı. 

Bitcoin (BTC)

Kaynak: Tradinview BTC/USD 4 Saatlik Grafik

Bitcoin, 45.500 dolarlık dirençle karşılaştıktan sonra geri çekilirken 43.9 bin dolarda kaldı. Son 24 saat içinde, kripto varlığı %3,8 düştü, ayrıca destek hattı 42.770 dolarda bulunuyor.

Teknikler, Göreceli Güç Endeksi’ndeki (RSI) aşırı alım bölgesinden düşüşle doğrulanan alım baskısındaki düşüşe işaret etti, ancak gösterge hala yükseliş bölgesinde bulunuyor. Müthiş Osilatör (AO), düşüş gücünü ve satın alma oranındaki düşüşün sinyallerini veren kırmızı sinyal çubuklarını yakmaya başladı.

Son olarak, Chaikin Money Flow (CMF) ayrıca, yazının yazıldığı zamanda, çıkışlar üzerinden sermaye girişlerinde bir düşüş eğilimi gösterdi, ancak yine de yarım çizginin üzerinde kaldı. 

Uniswap (UNI)

Kaynak: Tradingview UNI/USD 4 Saatlik Grafik

UNI , son 24 saatte fiyatlarda %8,6 düşüş yaşadı. Yazının yazıldığı sırada UNI, 26 dolarlık destek hattından sarktığı için 25.95 dolardan işlem gördü. UNI için acil destek seviyesi 23.51 $ ve ardından 20.92 $ olarak görülmekte.

Müthiş Osilatör (AO), kırmızı histogramlar büyüdükçe MACD göstergesinin bile karşılık geldiği artan düşüş gücü sinyallerini verdi. Göreceli Güç Endeksi (RSI) yarı çizgide işlem gördü, ancak satıcılar çok olduğu için ivme aşağı doğru yön aldı.

Olası görünmeyen bir fiyat değişikliği durumunda UNI, 28.42 $ direnç seviyesini tekrar test etmeye çalışacak. 

Chainlink (LINK)

Kaynak: Tradingview LINK/USD 4 Saatlik Grafik

LINK , son 24 saatte grafiklere göre %8.5 düştü, son birkaç günde iki kez 24.99$’lık kritik direnç seviyesini reddetti ve sonunda 22.59$’dan işlem görmeye devam ediyor.

LINK, sonraki destek seviyesi olan 21.54 $’da kalabilir. 

19.17$ destek bölgesinin dip seviyelerine dokunmamak için LINK’in kendisini 21.54$ destek seviyesinde tutması hayati önem taşıyor. 

Müthiş Osilatör’de gösterildiği gibi düşüş ivmelenmeye başladı, orta çizginin altında kırmızı çubuklar belirdi. Göreceli Güç Endeksi, satın alma gücünün azaldığını belirten 40 seviyesine yakın görüldüğü için düşüş bölgesine girdi. 

Bollinger Bantları açıldı ve gelen piyasa oynaklığı ve ek düşüşler yaşanabilme olasılığının altını çizdi.

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan Mr. Crypto Bot veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.