Bitcoin Yükselmeye Devam Ediyor! Ünlü Analistler Ne Diyor?

Bitcoin fiyatı bugün yükseldi ve dijital para birimi 43.000 doları aştığı için iki aydan fazla bir sürenin sonunda en yüksek seviyesine ulaştı.

CoinDesk rakamlarına göre, dünyanın en önde gelen kripto para birimi bu öğleden sonra 43,341 dolara ulaştı.

Bu noktada, dijital varlık 19 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Kripto paralara veya tokenlara yatırım yapmak oldukça spekülatiftir ve piyasa büyük ölçüde düzensizdir. Bunu düşünen herkes tüm yatırımını kaybetmeye hazır olmalıdır.

Fairlead Strategies, LLC’nin kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton, Bitcoin’in Mayıs ayının sonundan bu yana ağırlıklı olarak 30.000 ila 42.000 dolar arasında işlem görüyor, ancak son kazanımların kripto para biriminin bu aralığın üst sınırına yakın direnci kırdığı anlamına gelmediğini söyledi.

“Doğrulanmış bir kırılma, yarın bir yükseliş gelişimi olarak gerçekleşebilecek 42.465 doların üzerinde ardışık kapanışlar gerektirecektir” dedi.

Yenilikçi dijital varlığın değer kazanmaya devam etmesi durumunda Stockton, bir sonraki aşamada 51.000 dolara yakın dirençle karşılaşacağını kaydetti.

Araştırma platformu Token Metrics’in baş teknik analisti William Noble, benzer söylemlerde bulundu;

“43.700 dolar, Bitcoin için önemli bir direnç noktası” dedi.

Noble, “Bitcoin bu seviyenin üzerine çıkar ve başarıyla yeniden test ederse, yükseliş trendi hızlanabilir” diye ekledi.

“Bir sonraki durak 49 bin dolar olabilir ve 64 bin dolardan da yüksek seviyelere ulaşma ihtimalini de göz ardı etmem” dedi.

TrendSpider’ın baş pazar analisti Jake Wujastyk de açıklamalarda bulundu;

“Bitcoin direnç seviyesini 45 bin dolar civarında tutacak” dedi.

Wujastyk, “Bunun üzerinde izlenecek bir sonraki seviye, 50.000 dolarlık psikolojik seviye olacaktır” dedi.

Çok stratejili fon Banz Capital’in kurucusu ve CEO’su John Iadeluca da 45.000 dolar ve 50.000 dolar seviyelerinden bahsetti;

“43.000 doların üzerine çıktıktan sonra, Bitcoin fiyatları zaten mevcut olan 50.000 dolarlık direnç seviyesine daha fazla baskı ekleyerek 45.000 dolar fiyat seviyesinde yeni oluşan dirençle karşılaşacak.” Söyleminde bulundu.

“50.000 dolarlık fiyat, muazzam satış baskısına sahip olan teknik olduğu kadar önemli bir psikolojik seviye olarak duruyor.” Diyerek ekledi.

Bahsedilen analistler büyük ölçüde Bitcoin’in değer kazanmaya devam etmesi durumunda karşılaşabileceği dirence odaklanırken, Wujastyk dijital para biriminin değeri düşerse karşılaşabileceği kilit seviyelere değindi.

“Mevcut kilit aşağı seviyeler, 33 bin ila 36 bin dolar arasında değişiyor. Bu seviye bozulursa, izlenecek bir sonraki alan 28.800 ila 30.200 dolar arasındaki önceki en düşük seviyelerin test edilmesi olacaktır.” Dedi.

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan Mr. Crypto Bot veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.