Pancake Swap Ana Direnç Bölgesine Yaklaşıyor, Sırada Ne Var?

Pancake Swap (CAKE), ana direnç bölgesini (gri renkle gösterilmiştir) henüz kırmadığı için son birkaç haftadır tatmin edici bir yükseliş gerçekleştiremedi. Nisan ve Mayıs aylarında bu platform çokça konuşulduktan sonra, fiyatla birlikte ilgi de azaldı. Genel piyasanın son birkaç haftadaki yükseliş işaretleri ile birlikte, CAKE’in yakında bu yılın başlarında işlem gördüğü seviyelere yükseleceğini varsayabiliriz. CAKE, platformun (PancakeSwap) kullanımı devam ettiği sürece bunu fiyata yansıtacaktır.

Geçen ay boyunca, CAKE fiyatı, 11 dolarlık ana desteğinden iki kez sağlam bir şekilde yükseliş yaşadı. Bu, fiyatların bir süre için bu desteğin altına düşmeyeceğine dair yükseliş işareti olan net bir çift dip formasyonu oluşturdu. CAKE fiyatı, son birkaç haftadır yükselen kanalda sıkıştı ve fiyatı Haziran sonundaki en düşük seviyesinden yaklaşık %62 arttı.

Boğalar, bazı büyük fiyat artışlarını gerçekten görmek için şimdi 17.20 $ – 18.20 $ arasındaki ana direnç bölgesini kırmalı ve tutmalıdır. 

Kaynak: Tradingview/Coingape CAKE/USDT 4 Saatlik Grafik

12,00$-17,50$’dan başlayan yükselen kanal boyunca, CAKE fiyatı 30MA tarafından destek buldu. Bu işaret, önümüzdeki birkaç gün içinde referans almak için iyidir, çünkü bunun altına bir kırılma yaşanması durumunda kısa vadeli bir düşüş eğilimi yaşamasına sebep olacaktır. Bu MA ayrıca yükselen kanalın alt trend çizgisine yakındır. Bu işaretlerin her ikisi de geçerli olmalıdır, aksi takdirde CAKE 15,66 dolar ve aşağısını tekrar test edecektir. 

RSI’ye baktığımızda 50 değerinin üzerinde kaldığını ve sürekli olarak aşırı alım bölgesine doğru yükseldiğini görebiliriz. Son birkaç haftadır RSI, siyahla gösterilen bir destek çizgisinin üzerinde tutuluyor. RSI, ana direnç bölgesini kıracak pozisyonda olmak için bu desteği tutmaya devam etmelidir. MACD yaklaşık 15 gündür yatay seyrediyor ve bu da gelecekte daha büyük bir hareketin olacağını gösteriyor. Her iki tarafa da bir kırılma, fiyatın o yöne doğru sert hareketler yapmasına sebep olur.

CAKE Gün İçi Analiz

  • Fiyat: 17,58 $
  • Trend: Boğa
  • Volatilite: Yüksek
  • Destek: 15.66$
  • Direnç: 18,25$

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan Mr. Crypto Bot veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.