Dfinity’nin ICP Coini Hafta Sonu %28 Arttı!

Dfinity’nin ICP Coini – Dfinity’nin İnternet Bilgisayarı (ICP), dün 100 milyonuncu bloğun çıkarılmasının ardından yükseldi.

Nomics’ten alınan verilere göre, Dfinity’nin İnternet Bilgisayarı (ICP) kripto parası geçtiğimiz gün içinde %28 artarak 45$ ‘a yükseldi .

Bu, ICP‘nin 26 Haziran’da 29.43 dolardan 29 Haziran’da 57 dolara yükseldiği geçen ayın sonundan bu yana ilk büyük artış denilebilir.

En son rallide, Dfinity’nin blok zincirinin 100 milyon bloğu aştığını tweet’lemesinden kısa bir süre sonra, dün öğle saatlerinde fiyat yükselmeye başladı .

Bu dönüm noktası yalnızca blok zincirinin kullanımının bir simgesi olsa da, ağ için bir PR fırtınası başlatmayı başardı.

Yükseliş , Dfinity’nin ICP için kayıt dışı bir menkul kıymet satışı gerçekleştirdiğini iddia eden bir California toplu davasından üç gün sonra geldi . Dava, 10 Mayıs’tan sonra ICP’yi satın alan “tüm yatırımcılar adına” yatırımcı Daniel Ocampo tarafından açıldı. Dava haberinin fiyat üzerinde hemen bir etkisi olmadı.

Menkul kıymet davaları kripto paralarda yaygındır. Örneğin, Ripple’ın, tokeni XRP’nin satışı nedeniyle SEC tarafından açılan kendi menkul kıymetler davasıyla karşı karşıya. Token davanın ardından çökerken, XRP bu yıl ki boğa koşusu sırasında piyasanın geri kalanıyla birlikte yükselmişti.

ICP Nedir?

2016 yılında girişimci Dominic Williams tarafından kurulan Dfinity, yaratıcıların Amazon ve Microsoft gibi büyük teknoloji şirketlerinin hakim olduğu merkezi bulut bilişim endüstrisine merkezi olmayan bir alternatif olarak sunduğu, merkezi olmayan veri merkezlerinden oluşan bir blok zinciri projesidir.

ICP, Dfinity’nin yardımcı program tokenıdır. Sahiplerinin, protokolün yönüne ilişkin tekliflere oy vermelerine ve işlemler için ödeme yapmalarına olanak tanır.

ICP’nin 45$’lık mevcut fiyatı, son derece başarılı lansmanından bir gün sonra 11 Mayıs’ta kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 737$’a çok uzakta. Zirvede, ICP sekizinci en büyük kripto para birimiydi. O zamandan beri 6,1 milyar dolarlık piyasa değeri ile 20. sıraya geriledi.

Geçen ay, ICP’nin fiyatı Goldman Sachs’ın kripto para birimleriyle ilgili bir raporda bahsetmesinin ardından %15 artarak 42 dolara yükseldi . Yatırım bankası, Dfinity’nin “geleceğe giden yolu açabileceğini” söyledi. Ancak Goldman, Dfinity’nin çoğu kripto para gibi “denenmemiş, erken aşamada, karmaşık” olduğunu da söyledi.