DOGE Fiyat Analizi

DOGE Fiyat – Dogecoin fiyatı, Haziran ayında işlem gören önceki seviyelere yeniden yükselme konusunda büyük bir mücadele gösterdi. Bitcoin ve Ethereum, diğer birçok kripto para ile birlikte birçok düşüş trendini ve önemli direnç işaretlerini başarıyla kırdı. Ne yazık ki DOGE yatırımcıları için fiyat oldukça düz görünüyor ve önceki seviyelere geri dönmek için çok ihtiyaç duyulan boğa gücünden yoksun. 

DOGE fiyatı, diğer birçok büyük kripto para biriminde görülen ortalama %50’lik yükselişe kıyasla, en düşük seviyesinden yalnızca %22’lik bir yükseliş gerçekleştirmiş durumda.

Grafiğe baktığımızda DOGE’nin son 16 günde nasıl yükselen bir kanal oluşturduğunu görebiliriz. 

Bu gerçekleşirse, DOGE fiyatının bir sonraki desteği olan 0.186 $ ‘a düşmesini bekleyebiliriz. Bu, bir tür sıçrama yapması gereken büyük bir destek bölgesidir, ancak ayıların kontrolü sürdürmesi durumunda, fiyatın bir sonraki büyük desteğe yani 0.166 $’a düşmesini bekleyebiliriz.

Kaynak: Tradingview DOGE/USDT 4 Saatlik Grafik

Açık mavi ile gösterilen 200 MA, yaklaşık 80 gün boyunca bir direnç görevi gördü. Bu, DOGE fiyatının netleşmesi için çok önemli bir işaret çünkü aylardır ilk kez bir boğa eğiliminin yerinde olduğunu teyit edecek. Bu MA ile birlikte, bir aydan fazla bir süredir fiyatı düşük tutan orta vadeli bir trend çizgisi yatıyor. Bu iki işareti kırmak, muhtemelen DOGE fiyatının 0,20 doların seviyelerine gelmesine yardımcı olacaktır.

  • RSI: RSI’ye baktığımızda, gücün 3 haftalık bir yükseliş trendini kırdığını görebiliriz. Bu, kısa vadeli düşüş olabileceği anlamına geliyor.
  • MACD: MACD de 0 değerinin altında. Yani düşüş bölgesine girdi.

DOGE Gün İçi Analizi

  • Fiyatı: 0.195 $
  • Trend: Nötr
  • Volatilite: Düşük
  • Destek: 0.186 $
  • Direnç: 0,212 $

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan Mr. Crypto Bot veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.