Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum Fiyat Analizi – ETH/USD günlük grafiğinde, kripto-ekonomik fiyat, dünkü işlem dönemi sırasında, küçük SMA’yı biraz yukarı kırdıktan sonra yükseliş hızını artırdı. 

Kritik destek tabanı 1.750 dolar seviyesinde çekildi. 14 günlük SMA göstergesi, piyasanın dirençli ticaret bölgesinin mevcut bir alanını belirtmek için satın alma sinyali tarafındaki daha büyük SMA’ya dokunmak için aşağı doğru çizilen düşüş eğilimli çizgi olan 50 günlük SMA göstergesinin hala altında bulunmakta. 

Stokastik Osilatörler (SO) aşırı alım bölgesinde ve çizgileri kapatmaya çalışıyor. Bu, daha az aktif fiyat hareketlerine yol açabilir ve 2.500$ ile 2.000$ arasında farklı küçük iniş ve çıkışlar getirebilir.

Fiyat arttıkça ETH/USD piyasasında yükselişin sürekliliği olacak mı?

Fiyat, daha büyük SMA’nın trend çizgisi etrafındaki direnç bölgesini zorla kırmak için yükselme hızını arttırırsa, Ethereum ve ABD Doları arasındaki piyasa işleminde sürekli bir yükseliş olabilir. Bununla birlikte, kriptonun kapasitesi şu anda aşırı alımlı bir işlem bölgesinde işlem görüyor gibi göründüğünden, bu duygu kısa vadede teknik olarak elde edilemez. Bu nedenle, boğalar, kısa sürede zarardan kaçınmak için yeni satın alma işlemlerini bu seviyede yeniden başlatmaya dikkat etmelidir.

Aşağı yönlü analizde, daha yüksek bir ticaret bölgesinde boğalar tarafından düşük güç tüketimi olduğu için, ETH/USD piyasası ayılarının yakında fiyat kontrolünü yeniden kazanabileceğine dair sahne hazır görünüyor. 

Aşırı alım bölgesinde çizgileri kapatmaya çalışan Stokastik Osilatörlerin göstergesi, piyasanın dinlenmesine izin vermek için çoğunlukla konsolidasyon hareketlerinin olacağını gösteriyor. Bu ticaret senaryosunun bir sonucu olarak, boğalar piyasadan bir süre uzak kalabilirler.

ETH/BTC Fiyat Analizi

Kaynak: Tradingview

ETH/BTC grafiğini karşılaştırdığımızda ise, temel kriptonun trend ağırlığı, amiral gemisi kripto ile eşleştiğinde yükseliş hızını artırıyor.

İki kripto arasında var olan aşağı yönlü kuvvet de bir tür düzeltme gibi görünüyor. 14 günlük SMA trend çizgisi, daha büyük SMA etrafında destekleyici bir şekilde çizilen yükseliş trend çizgisi olarak 50 günlük SMA trend çizgisinin üzerindedir.

Stokastik Osilatörler aşırı alım bölgesinde ve içindeki çizgileri kapatmaya çalışıyor. Bu, Ethereum’un yakın zamanda Bitcoin ile eşleştirme oluşturduğu mevcut trend kapasitesinde yakında zayıflığa tanık olabileceği anlamına geliyor.

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan Mr. Crypto Bot veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.