Ethereum, MATIC ve Polkadot Fiyat Analizi: 09 Ağustos

Bitcoin ve Ethereum sırasıyla %1,6 ve %3,5 oranında değer kazanırken, ETH 3165 dolarlık direnci kıramadığı için düşüş eğilimi göstermeye başladı. Diğer altcoinler de grafiklerinde benzer hareketler sergiledi. MATIC’in fiyatı bir doların altına düşerken, DOT %2.1 düştü. 

Ethereum (ETH)

ethereum
Kaynak: Tradingview ETH/USD 4 Saatlik Grafik

Ethereum %3,5 oranında değer kaybetti ve gün içinde 2956 dolardan işlem gördü. ETH için destek hattı 2860 dolar olarak görünüyor. Fiyatlar 2860 dolarda kalırsa, 3165 dolar direnç seviyesini ikinci kez test edebilir. 

4 saatlik grafikte gösterildiği gibi yükseliş sinyalleri güç kaybetti. Müthiş Osilatör, kırmızı sinyal çubuklarının güçlenmesi ile birlikte düşüş senaryolarını onayladı. Göreceli Güç Endeksi de bir düşüş yaşadı ve orta hatta işlem gördü. 

Son olarak, Bollinger bantları açıldı, ancak gösterge piyasa oynaklığındaki düşüşü vurgulayarak hafif bir daralma gösterdi.

Polygon (MATIC)

ethereum
Kaynak: Tradingview MATIC/USD 4 Saatlik Grafik

Piyasadaki hareketliliğin ardından MATIC, son 24 saatte %3,8’lik bir düşüş yaşadıktan sonra 1,09$’dan işlem gördüğü için biraz daha geri çekilme yaşadı.

Fiyatlardaki bu geri çekilme, MATIC’in geçen aydan beri varlığın yukarı çıkmaya çalıştığı 1,16 dolar direnç seviyesini test etmeye çalışmasının ardından geldi. Mevcut seviyeden bir düşüş, MATIC’in 1$’ın altına düşebileceği ve 0.99$’da kalabileceği anlamına geliyor.  

Alış gücü düştü, Müthiş Osilatör ve MACD, gün içinde orta çizginin üzerinde kırmızı sinyal çubukları gösterdi. Göreceli Güç Endeksi yarım çizginin altına düştü, ancak 50 puanda gösterildiği gibi bir yükseliş kaydetti. 

Polkadot (DOT)

ethereum
Kaynak: Tradingview DOT/USD 4 Saatlik Grafik

DOT son 24 saatte %2.1 düştükten sonra 19.67 dolar değerinde işlem gördü. 

21.42 $ seviyesindeki dirençten red yedi ve 18.74 $ destek seviyesine yaklaştı.

Göreceli Güç Endeksi (RSI)düşerek orta hatta işlem gördüğü için alım baskısı da olumsuz etkilendi. Müthiş Osilatör (AO), satın alma gücünün azaldığını doğruladı ve kırmızı sinyal çubukları yükselirken düşüş sinyalleri verdi. 

Tersine, Chaikin Para Akışı (Chaikin Money Flow – CMF), yükseliş bölgesinde kalırken, sermaye giriş çıkışlarda bir artış yaşadı.

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan Mr. Crypto Bot veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.