Geçen Hafta Kripto Dünyasında Neler Oldu?

Kripto Dünyası

Kripto Dünyası – JPMorgan’ın kripto ekonomisine adım atması dışında, Bitcoin yavaş bir hafta geçirdi. Ancak, yeni Londra hard fork yükseltmelerinin lansmanı ile Ethereum için unutulmaz bir hafta oldu.

Bitcoin

Bankacılık devi JPMorgan Chase , özel müşteriler için yeni bir Bitcoin ticaret fonu başlattı. Raporlara göre, fon pasif olarak yönetilecek ve Bitcoin güç merkezi NYDIG ile ortaklaşa sunulacak.

Ethereum

Merakla beklenen Ethereum Geliştirme Protokolü 1559 veya “ Londra hard fork ” 5 Ağustos’ta yayınlandı. Londra hard forku, en çok bekleneni, işlem ücretlerini daha öngörülebilir hale getirmeyi amaçlayan EIP-1559 olan ve arzı sınırlamak için etkili bir şekilde çalışacak ve beklenen bir temel ücret yakma mekanizması sunacak olan birkaç Ethereum İyileştirme Teklifi sunmayı planlıyor. Ethereum’a eflasyonist bir yön yaratmak öncelikli amaçları.

DeFi

Popsicle Finance, bilgisayar korsanlarının ödül borç mekanizmasını kullanarak 25 milyon dolar elde etmelerini sağlayan bir hatadan etkilenen en son DeFi protokolü haline geldi . 

Kurumsal

Brian Brooks, kripto endüstrisinde son zamanlarda düzenleyici gözetimin konusu olan küresel kripto para borsası Binance’in Amerikan şubesi Binance.US’un CEO’luğundan istifa ettiğini duyurdu .

Altcoinler

Bitcoin SV blok zinciri, bu ay iki %51 saldırısının hedefi oldu ve kripto topluluğundaki itibarını daha da zedeledi. En son saldırı, bir grup madencinin yeniden zincirleme başlatmasıyla 3 Ağustos 2021’de başladı. Madenciler, blok zincirinin üç farklı versiyonunu yarattılar ve zincirlerin üçü de aynı anda farklı madencilik havuzları tarafından çıkarıldı.

Yönetmelikler

550 milyar dolarlık altyapı yasa tasarısına ilişkin nihai oylama, kripto para birimi işlemleri ve diğer konular için vergiye dayalı raporlama gereksinimleri üzerindeki anlaşmazlıklar devam ettiğinden ertelendi. 

NFT

Lüks marka Louis Vuitton, 200. yıl dönümünü kutlayan bir kutlamanın parçası olarak, ünlü NFT sanatçısı Mike ‘Beeple’ Winkelmann’ın sanat eserlerini içeren bir video oyununu piyasaya sürüyor. NFT tabanlı oyun, kurucuların hayatının tarihi ve anekdot hikayelerini içermekte ve oyunun oyuncusu özel bir hedefe ulaşmak için bir çaba içerisinde olacağı söylenmekte.

Diğer

Eski Monero geliştiricisi Riccardo ‘Fluffypony’ Spagni , 2011’den itibaren kripto dışı dolandırıcılık suçlamalarıyla tutuklandı. 

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan Mr. Crypto Bot veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.