Kazanmak İçin Satın Alınabilecek En İyi 5 Kripto Para Birimi

1. Bitcoin (BTC)

Kazanmak İçin Satın Alınabilecek En İyi 5 Kripto Para Birimi – Bitcoin, mevcut en yüksek ve en popüler kripto para birimi olmaya devam ediyor. Beklendiği gibi, küresel olarak artan benimsenmesi göz önüne alındığında, satın alınabilecek en iyi kripto para birimlerinden biridir.

Bitcoin‘in en önemli cazibesi, piyasaya hakim olmasıdır. Bitcoin nereye giderse, diğer varlıklar da onu takip ediyor. Özellikle de şimdi piyasada bir geri çekilme yaşanıyor. Herkes Bitcoin’in şu ana kadar nasıl performans gösterdiğini biliyor; Nisan ayında 64.000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra, bir ay boyunca 50.000 dolarlık yüksek aralığa daldı.

Piyasadaki gerileme vurduğunda, Bitcoin hemen düştü. En yüksek seviyelerini geri kazanmak için yapılan birkaç girişim başarısız oldu.

Bu haftaya girerken, Bitcoin son 24 saatte yüzde 0,5 ve geçen hafta yüzde 7 düşüşle 30.729 $ seviyesinde işlem görüyor. Grayscale Investments önümüzdeki hafta 1,4 milyar dolarlık Bitcoin piyasaya sürmeye karar verdi. Bu olay, piyasayı aşağıya çekecek bir satışı tetikleyebilir.

Grayscale olayının bir satış tetikleyip tetiklemediğine bakılmaksızın, Bitcoin şu anda alım satım için kullanılabilir. Varlığın teknikleri de oldukça güçlü, göreceli güç Endeksi (RSI) 39.04 ve 20 günlük hareketli ortalama (MA) 33.200 dolar.

2. Binance Coin (BNB)

Satın alınacak en iyi kripto para listemizde bir sonraki başlık, en iyi kripto para borsası Binance için yerel token olan BNB yer alıyor.

Tüm büyük kripto paralar gibi, BNB de piyasa boğa koşusu sırasında yeni zirvelere yükseldi.

Mayıs ayında 691.89 dolara ulaştıktan sonra, piyasadaki gerileme nedeniyle düştü. BNB 211 dolarda dibe vurdu ve 290 dolara ulaştığından beri birkaç yükseliş ve düşüş döngüsü yaşadı.

Haziran sonunda düştüğünden beri BNB 350 doları geçemedi. Varlık birkaç kez 320 dolar aralığına ulaştı, ancak düşüş güçleri onu geride tutmaya devam ediyor.

285,65 $’lık bir sabit fiyatla BNB, son 24 saatte yüzde 3 ve geçen hafta yüzde 8 düşüşle işlem görüyor.

Ancak Bitcoin gibi, bu varlığın da pek çok artı yönü var. BNB, piyasa eninde sonunda toparlandığında en büyük sıçramaları yapacak varlıklardan biri olacak.

BNB’NİN teknikleri de 42.93 RSI ve 20 günlük MA $306.04 ile oldukça iyi. BNB’nin büyüyen Binance ekosistemi için komisyon ücreti olarak kullanılması da önemli işaretlerden birisidir.

3. Ethereum (ETH)

Ethereum, ikinci en değerli kripto para birimidir ve gelişmekte olan Defı alt sektöründeki önemli hissesi göz önüne alındığında satın alınacak en iyi kripto para birimlerinden biridir. Dijital varlığın piyasa değeri sadece Bitcoin tarafından aşılmış durumda, ancak ikincisinden bile daha fazla kullanım durumuna sahip olmak için büyümeye devam ediyor.

Ethereum için en büyük değer kendi blok zinciridir. Ethereum blockchaini, geliştiriciler tarafından kripto alanında sıklıkla kullanıldığı için en popüler olmaya devam ediyor. Merkezi olmayan uygulamalar (dApps) ve merkezi olmayan finans (Defı) protokolleri oluşturmak isteyenler Ethereum blockchain’i seçme eğilimindedir. Aynı zamanda, fungible olmayan belirteçler (Nft’ler) genellikle blok zincirinde de basılır.

Ethereum blockchaini hala büyük talep görüyor.

Varlık 4,333 $ ‘a yükseldi, ancak 22 Haziran’da 1,711 $’ dan düştü. Şu anki fiyatı 1.865 $. Alttan yüzde 9’luk bir sıçrama yaptı. Ve bunların yanı sıra, eğer şimdi alırsanız ilerde büyük karlar elde etmek için ilk adımı atmış olabilirsiniz.

ETH’NİN RSI’SI 39.69’dur ve fiyat artışı 20 günlük MA’SINI 2097.12 $ ‘ dan kolayca geçebilir. Bu, ayı piyasası patladığında çok değer kazanabilecek başka bir uzun vadeli varlıktır.

4. Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash, belki de orijinal Bitcoin’den kurtulmak için en popüler ve değerli varlıktır. Varlık, ilk olarak Mayıs ayında meydana gelen düşüş olan iki ardışık fiyat düşüşüne sahipti. Bu fiyat düşüşü, BCH’Yİ 10 gün içinde 1,644 $ ‘dan 471.05 $’ a sürükledi.

Varlık geri tırmanmaya çalışırken, ikinci dalga 808.10 $ ‘dan 22 Haziran’da 389.85 $’ın altına düştü. O zamandan beri, BCH’NİN en yüksek noktası 544.85$ oldu.

BCH şu anda 416.15 $ ‘dan işlem görüyor ve son 24 saat içinde 3.3 yüzde ve geçen hafta 12 yüzde düştü. Yüksek seviyesinden bu kadar uzak olduğu için, piyasa tekrar yükseldiğinde büyük kazançlar görmesi bekleniyor.

32.41’lik bir RSI ile BCH ciddi şekilde yetersiz satın alındı (satış baskısı). 20 günlük MA $475.45 seviyesine ulaşmak için biraz zorlamaya ihtiyacı olacak, ancak bu nokta o kadar da uzak değil. Bununla birlikte, Bitcoin adıyla devam eden ilişkisi, bir süre için yatırımcıların gözünde tutabilir. Bu, onu potansiyel bir boğa koşusu için satın almak için en iyi kripto para birimlerinden biri yapar.

5. Litecoin (LTC)

Bir zamanlar üçüncü en değerli kripto para birimi olan Litecoin, BNB gibi varlıkların yükselişine yol açtı. Ancak, bu herhangi bir değeri olmadığı anlamına gelmez. Litecoin, gümüş olarak adlandırıldı ve ilk 20 sırada kalmaya devam etti ve onu satın almak için en iyi kripto para birimlerinden biri haline getirdi.

Litecoin, boğa koşusu sırasında etkileyici bir performans sergiledi ve yılın başında 126.8 $ ‘dan 412.3 $’ a yükseldi. Ancak, varlık art arda düşük seviyeler gördü ve değeri tamamen düştü.

LTC şu anda 116 $ ‘ dan işlem görüyor, bu da geçen gün yüzde 6,3 ve geçen hafta yüzde 19 düştü. Ayılar şu anda varlığın düşüş eğilimini savunuyor ve varlığın daha da kayabileceğine dair korkular var.

Varlık 33.44 RSI’YE sahip olduğu için, 20 günlük MA’YI 127.4 $ ‘ dan kırmak için yeterli faiz ve satın alma toplayabilir. Satış baskısından kurtulabilir.

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan Mr. Crypto Bot veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.