Kripto Alım Satım Botu

Kripto Alım Satım Botu

Kripto alım satım botu nedir, nasıl kullanılır? Kripto para al sat işleminin yapılmasına aracılık eden botlara kripto al sat botu denir. Kripto para alım satım botları her zaman geniş kapsamlı işlemleri yapabilme kabiliyetine sahiptir. Özellikle kripto al sat botları konusunda kapsamlı bir araştırma yapmak, beraberinde önemli kazanımları getirmektedir. Zira bu sayede kripto para piyasasında güçlü bir şekilde var olmak mümkün olmaktadır.

Dünyanın kripto para ile tanışması çok eskilere dayanmaz. Yeni sayılabilecek bir maziye sahiptir. Kripto paralar, dijital para olarak geçer. Şifreleme yöntemiyle üretilmiş olan paralar geleceğin para birimi olarak değerlendirilmektedir. Normal paralarla yapılan borsa işlemleri ve yatırımlar kriptolarla da yapılmaktadır. Yatırım işlemlerinin karlı olabilmesi için devamlı bilgisayar başında olmak gerekiyor. Zamanını bilgisayar başında geçirme imkanı olmayanlar kripto alım satım botu kullanır.

Botlar, yapay zekanın ürünüdür. Piyasadaki inişleri çıkışları sürekli takip etmek gerekir. Bu takibi kişi bizzat kendi yapmaya kalkarsa diğer işlerine vakit ayıramaz. Zamanı gelince alarak zamanı gelince de satarak kar elde etmek için takip şarttır. Kripto alım satım botu, kişi adına bu işlemleri yapar. Bilgisayar başında beklemek yerine botlara talimatlar, kaideler ve kurallar girilir. Bu da gayet doğal olarak kripto para al sat sürecini güvenli bir hale getirmektedir.

Kripto Alım Satım Botu

İnternetteki bazı sayfalar bot kullanıma imkan tanımaktadır. Otomatik olarak kripto para alımı ve satımı yapan botlar 7 / 24 aktiftir. Manuel olarak günün her saatinde işlem yapma imkanı yok. Botlar ise hiçbir imkanı kaçırmadan günün her saatinde alım satım yapabilmektedir. Burada kripto para al sat botu konusunda kapsamlı bir şekilde araştırma yapmak gerekmektedir. Böylece üst seviyede yatırım fırsatlarına sahip olmak mümkün olmaktadır.

Kripto Alım Satım Botu Nedir?

Para piyasaları her an hareketlidir. Ne zaman düşüş veya yükseliş yaşanacağı belli olmaz. Kripto para işlemleri ve yatırımlarında kar elde etmek isteyenler hareketleri devamlı takip etmelidir. Çalışan ve sosyal hayatı olan insanların devamlı takipte kalması imkansızdır. Kripto alım satım botu, talimatlar çerçevesinde en hızlı şekilde para işlemleri yapan uygulamadır. Botlar yapay zekanın kullanıldığı yazılımlardır. Alım satım yapacak kişiler botların ne zaman alım, ne zaman satım yapacağına dair kriterleri girerler. Girilen şartlar gerçekleştiğinde alım ve satım otomatik olarak gerçekleşir.

Çok yaygın olarak kullanılan botlar, zamandan kaynaklı kayıpların önüne geçer. Siz uyku halinde iken kripto para birimi çok yükselebilir. Uyku halinde insanlar işlem yapamazlar. Ancak yapay zekanın kullanıldığı botlar her an sizi kara geçirecek işlemler yapabilir. Sistem otomatik olarak işler. Bot kullanımı borsa işlemlerinde kullanılan eski bir uygulamadır. Yani geçmişi olduğundan geliştirilmiştir. Yeni ve daha geliştirilmesi gereken bir uygulama değildir. Önceleri belli kripto para birimleri için kullanılırdı. Günümüzde kripto para birimlerinde artışlar olduğundan botlar her birim için işlem yapabilmektedir.

Kripto Alım Satım Botları Nasıl Kullanılır?

Kripto botlar, yazılımdır. Yapay zekanın ürünü olan kripto alım satım botları girilen talimatlar ve bilgiler ışığında analizler yapar. Analizlerin neticesinde manuel bir müdahale olmadan otomatik olarak alım satım gerçekleştirir. Kullanıcı izin ve talimat vermezse botlar alım satım yapamazlar. Yapılan bütün işlemler kişinin vereceği veya vermeyeceği izne bağlıdır.

Kripto Alım Satım Botu

Bazı botlar çok güven telkin etmezler. Güven duyulmayan botların kullanıcıları zarara uğratma ihtimali yüksektir. Bundan dolayı güvenilir, talep gören botlar tercih edilmelidir. Kripto para botlarında güven çok önemlidir. Çünkü botlar kişinin hesabı üzerinden işlem yapmaktadır. Yani hesabınızı açabilmeniz için bota güvenmeniz gerekir. Güven sorunu yaşanan bota hesabın açılması çeşitli riskleri ve sorunları beraberinde getirir.

Bot kullanımının nasıl olacağını merak edenler oldukça fazladır. Daha önce kripto para yatırımı yapmayanlar veya hiç bot kullanmayanlar konuda bilgi sahibi olmayabilirler. Öncelikle bota nereden ulaşım sağlanacağını bilmek gerekir. İnternet sayfalarından veya borsalardan botlara erişilebilir. Botların kendi internet sayfaları vardır. Yatırımcıların kullandığı borsalar da bot imkanı sunmaktadır. Borsanın ve sitenin yönlendirme aşamaları takip edilerek botlar kullanılabilir. Ufak tefek bazı farklılıklar olsa da bot kullanımı şu şekilde gerçekleşir;

 • İlk olarak API bilgisi oluşturulur.
 • Mail adresinden kontrol paneline geçilir.
 • Ayarlar bölümünde API yönetimi tıklanır.
 • API için isim yazılarak Oluştur denilir.
 • Yapılan işlemler onaylanır.
 • Mail adresine gelen kodla birlikte 2fa kodu girilir.
 • API anahtarı alınır ve hesaba giriş yapılır.
 • API bilgileri kullanıcıya bir kez gösterildiğinden kaydedilir.
 • Alınan bilgilerle giriş yapılır.
 • Kripto para birimi seçilir, talimatlar ve stratejiler belirlenir.
 • Düzenlemeler yapıldıktan sonra sinyal ile zarar belirlemesi yapılarak bot oluşturulur.

Kripto Alım Satım Botları Ne İşe Yarar?

Günümüzde nerdeyse bütün borsalarda kripto alım satım botları kullanılmaktadır. Yazılımcılar botun daha fazla borsada kullanılmasının botlarına değer kazandırdığını düşünürler. Bundan dolayı kazancı artırmak istediklerinden daha fazla borsada kullanılması için çaba sarf ederler. Botlar ücretsiz veya ücretli olarak kullanılır. Ücretsiz olanlar konusunda dikkatli olmak gerekiyor. Sanal alem dolandırıcıların yoğun olduğu bir mecra. Ücretsiz kripto botlarında dolandırıcılık sorunları yaşanabilmektedir.

Kripto Alım Satım Botu

Ücretli botlar daha güvenilirdir. Adı duyulmuş, bilinen ve güvenilir botların diğerlerinden çok daha yüksek fiyatlarla satıldığını bilmek gerekir. Zamanlarını analizler yaparak, göstergeleri inceleyerek, sinyaller üzerinde kafa yorarak geçirmek istemeyenler bot satın alırlar. Çok yüksek fiyatlar vermek istemeyenler için uygun fiyatlı botlar da satılmaktadır. Botların avantajları fazla olduğundan daha fazla tercih edilir. Avantajları arasında şunlar vardır;

 • Duygularla değil teknik analiz bilgileriyle hareket edilir.
 • Risk almadan piyasanın durumu gözlemlenerek ve analizler yapılarak işlemler gerçekleştirilir.
 • Günün her saatinde işlem yapılabildiği için fırsatlar kaçırılmaz.
 • Anlık gelişmelerde geç kalınmadan işlem yapılmasına imkan tanır.
 • Kar elde etme oranı manuele oranla çok daha yüksektir.
 • Yatırımcının işlerini çok büyük oranda hafifletir.

Kripto para dünya çapında kullanılan bir üründür. Dünya piyasasında olan kripto paralar için çok iyi botlar yazılmıştır. Teknik alt yapısı olarak bulut kullanan botlar, pek çok para birimi için işlem yapabilmektedir. Ücretli ve ücretsiz sürümleri olan botların özellikleri geliştirilebilmektedir. En iyi Kripto alım satımı botu riskler ve sorunlar yaşanmaması için yüksek güvenliklidir. Bu kapsamda kripto para al sat botları her zaman etkili işlem kabiliyetine sahiptir. Bu da karlı bir şekilde yatırım dünyasının içerisinde yer almayı mümkün kılar. Böylece karlı bir yatırım fırsatı karşımıza çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir