Kripto Boğa Sezonu Bugün Başladı mı?

Kripto Boğa Sezonu Bugün Başladı mı?

Kripto Boğa Sezonu Bugün Başladı mı?

Kripto Boğa Sezonu Bugün Başladı mı? Bitcoin ( BTC ) Nisan 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 63.000 $ ‘ dan bu yana ilk kez Ağustos 9 45.000 $ fiyat noktasından yukarı kırılım gerçekleştirdi ve şu anda bu fiyatın üzerinde işlem görüyor. Kripto pazarının toplam piyasa değeri, neredeyse üç aylık sönük bir yatay hareket döneminden sonra yaklaşık 1.856 trilyon dolarlık yeni zirveye ulaştı.

Hodler’lardan Satış Baskısı Yok!

Glassnode araştırma stüdyosu tarafından yapılan bir analiz, bir yıldan uzun bir süre önce satın alınan paraları elinde tutan BTC sahipleri arasında çok az satış faaliyeti olduğunu gösterdi:

Geçtiğimiz birkaç ayın cansız performansına rağmen, Bitcoin, Ağustos 2020’deki 11.878 $ fiyat noktasından hala yaklaşık %285 yukarda. Kağıt üzerinde halihazırda önemli yükselişler yaşamış ve onları kolayca kilitleyebilecek yatırımcılardan satış baskısı olmaması, BTC’lerini varlığın uzun vadeli performansına olan güveni ve yatırımcıların elinde tutmaya devam etme arzusunu gösterebilir.

Potansiyel Direnç Hattı Tersine Dönme ve 200MA Eşiği

Teknik analiz açısından, şu anda BTC söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken birkaç temel gösterge var.

Bunlardan ilki, 45.000 dolarlık zaten aşılmış uzun vadeli direnç çizgisidir. Amsterdam Menkul Kıymetler Borsası’ndaki kripto analisti ve tüccarı Michaël van de Poppe, hattın bir destek seviyesine dönmesinin muhtemel göründüğünü ve ardından 48.000-49.000 $ hedefine doğru yukarı yönlü fiyat hareketinin gelebileceğini öne sürdü.

Bir diğer önemli teknik gösterge, şu anda 44,982 dolarda oturan 200 günlük hareketli ortalamadır (200MA). Genellikle fiyat onun üzerindeyken destek seviyesi ve fiyat altındayken direnç seviyesi olarak çalışan her iki değer de şu anda birbirine oldukça yakın konumda bulunuyor. 

Vailshire Capital Management LLC’nin kurucusu Dr. Jeff Ross’a göre günü 200MA’nın üzerinde kapatmak, Bitcoin’in yükseliş ivmesini korumasına önemli ölçüde yardımcı olacak.

Ethereum’un Londra Güncellemesi (Hard Fork)

Bitcoin, şu anda potansiyel bir boğa koşusu arasında bir dönüm noktasında olan tek büyük kripto para birimi değil. Ethereum ( ETH ), “Londra” olarak adlandırılan hard fork güncellemesinin haberlerinin ortasında bir haftalık ölçekte %20’den fazla arttı. 

Güncelleştirme, Ethereum 2.0 yolunda bir atlama taşı olması gerekiyordu ağ işlem ücretlerini düşürmek ve onları daha öngörülebilir hale odaklı bir iş kanıtından (PoW) bir hisse kanıtı ( PoS ) konsensüs mekanizmasına geçiş sağlaması gerekliydi. Kullanıcıların platformun devam eden ilerlemesine duyduğu güven, fiyat hareketine de yansıdı: ETH şu anda 19 Mayıs 2021’den bu yana görülmeyen bir fiyat noktası olan 3.128 dolar civarında işlem görüyor.

Piyasalarda Bir Dönüm Noktası mı?

Genel olarak, kripto piyasası bir daire etrafında konumlanmış görünüyor. Temel olarak, şimdiye kadarki düşüş eğiliminin tersine çevrilmesiyle sonuçlanabilecek birçok uzun vadeli yatırımcı güveni göstergesi var. Öte yandan, teknik analiz, bir boğa piyasasının ciddi bir şekilde devam edebilmesi için varlık fiyatlarının birkaç ana eşiği aşması ve bu eşikleri aşması gerektiğini gösteriyor .

Traderlar ve yatırımcılar, önümüzdeki birkaç ay için piyasanın performansını belirleyecek gibi göründüğü için, önümüzdeki birkaç saat ve gün içinde fiyat hareketini kesinlikle yakından takip etmeleri gerekecek.

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan Mr. Crypto Bot veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.