Kripto Para Nasıl Alınır? Detaylı Anlatım

Kripto Para Nasıl Alınır? Detaylı Anlatım

Kripto para nasıl alınır? Kripto para temelde iki farklı yöntemle alınmaktadır. Bunlardan ilki doğrudan gerçek para birimiyle var olan kripto paralara yatırım yapmak şeklindedir. İkincisiyle kriptografik şifrelerin çözülmesiyle blok zincir oluşturup, kripto para madenciliği yapmaktır. Kripto para madenciliği hem teknik beceri hem de teknik donanım ister. Dolayısıyla kripto para almanın en pratik yolu gerçek para birimiyle kripto para almaktan geçer.

Kripto para almak istediğiniz zaman mutlaka dikkatli bir süreci takip etmek durumundasınız. Burada profesyonel bir platformu tercih etmek durumundasınız. SSL sertifikası bulunan ve güvenli bir platform olarak hizmet sunan bir platformu tercih etmek beraberinde önemli kazanımları getirmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında kripto para nasıl alınır?

 • İlk önce kripto para borsasına girmelisiniz
 • Güvenli bir kripto para borsasına üye olmalısınız
 • Üyeliğinizi aktifleştirmek için ilgi formu eksiksiz girmelisiniz
 • Girdiğiniz bilgileri doğrulatmalısınız
 • Kripto para borsasındaki hesabınıza banka hesabınızı tanımlamalısınız

Kripto Para Nasıl Alınır? Detaylı Anlatım

Kripto Para Alırken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

İlk olarak 2009 yılında hayatımıza giren Kripto para kavramı zaman içerisinde etki alanını artırmayı başardı. Sağladığı kazançlardan faydalanmak isteyenler ise kripto para alırken dikkat edilecekler nelerdir? Kripto para alırken en önemli olan kriter doğru yere doğru zamanda yatırım yapmaktan geçer. Bunun haricinde yeni yatırımcıların özellikle dikkat etmesi gereken başlıklar ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Yatırım yapılacak kripto paranın White Paper’ı değerlendirilmeli.
 • Kripto paranın arakasındaki ekip, vizyonu ve hedefleri incelenmeli.
 • Yatırım yapılacak doğru zaman belirlenmeli.
 • Seçilecek borsa hakkında analizler yapılmalı.
 • Seçilen kripto paranın arz talep dengesine bakılmalı.
 • Yatırım yapılacak miktara dikkat edilmelidir.

Kripto Para Alırken Değerlendirme Nasıl Yapılmalı?

Her kripto paranın yayınladığı bir White Paper vardır. Bu belge bir nevi yönlendirme özelliği taşır. Yatırımcıların o sanal paraya dair merak ettikleri yönler bu belgede açıklanır. Akıllara takılması muhtemel sorular ve çözümleri belgede yer alır. Ayıca projenin çalışma prensipleri de dâhil olmak üzere teknik bilgilere de yine yer verilir. Bu belgelerin bazılarında finansal bilgilerde bulunur.

Buna bağlı olarak sanal paranın piyasaya çıkışından ne kadar dağıtılacağına kadar çeşitli bilgiler verilir. Dolayısıyla yatırımcıların, yatırım yapmadan önce bu belgeyi incelemelerinde fayda olacaktır. Böylece yatırım yapacakları sanal paraya dair çok yönlü bilgiler edinmiş olurlar. White Paper’ı net, açıklayıcı ve başarılı şekilde oluşturulmuş kripto para projelerine yönelmek önemlidir. Kripto para nasıl alınır? Sorusuna isabetli bir şekilde yanıt vermek, beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir.

Yatırım Yapacağınız Kripto Para Birimine Dikkat!

Bir sonraki aşamada ise yatırım yapılacak sanal paranın arkasındaki ekip incelenmelidir. Bütün dünya üzerinde kripto paraların etkisi artıkça sayısız altcoin piyasada yerini almıştır. Dolayısıyla duyulan güven noktasında projeyi yöneten ekip oldukça önemlidir. Bu isimlerin daha önce var oldukları alanlar, başarıları ve projeleri yatırıcımlar için önemli bir referans olacaktır.

Projeyi hayata geçiren ve yönetenlerin isimlerine şeffaf bir şekilde ulaşmak önemlidir. Yine bu isimler hakkında detaylı bilgilerin var olması değerlendirme aşamasında yatırımcılara yardımcı olacaktır. Proje sahiplerinin isimleri net değilse veya isimler hakkında yeterli bilgilere ulaşılamıyorsa dikkatli olunmalıdır. Şeffaflık kriteri güven noktasında çok önemlidir.

Kripto Para Nasıl Alınır? Detaylı Anlatım

Her yatırımda olduğu gibi kripto para yatırımlarında da doğru zamanlama yüksek kazançlar elde etmek için çok önemlidir. Bu noktada da devreye analiz yapma yeteneği de girecektir. Doğru zamanda doğru adımları atabilmek için öncelikle yatırımcıların ne istediklerine karar vermeleri gerekir. Kısa vadede mi yoksa uzun vadede mi yatırım yapılacağı atılacak adımlar için önemlidir. Tabi ki çizilen yolda belirlenen süreler yatırımcılara göre farklılık gösterir. Kısa vadede yaptığı yatırımlardan kar elde etmek isteyenler için otoriteler tarafından belirlenen aşamalar şöyledir;

 • Birikim
 • Fiyat hareketleri
 • Zamanında dağıtım

Kısa vadede yatırım yapmak ve kar elde etmek aslında çok dikkat gerektiren bir seçenektir. Zaman kısa olacak şekilde belirlendiği için piyasalarda olan anı değişmelerden faydalanmak gerekir. Bu yolun ilk aşaması olarak kabul edilen birikim dönemi, sürecin en uzun aşamasıdır. Yatırımcı birikim döneminde sabırla bekler diğer iki aşamada ise bunun meyvesini alır. Kripto para nasıl alınır? Dahası kripto paraya yatırım yapmak riskli midir? İşte detaylar!

Kripto Para Nasıl Alınır? Riskler Var Mıdır?

Genellikle ilk aşamada yani birikim sürecinde yatırım yapmak daha riskli bulunur. Fiyat hareketleri aşaması yatırım için daha uygun bir zaman olarak kabul edilir. Kısa vadede yapılan yatırım hareketlerin genel prensibi düşükken alım yapmak, piyasanın doyuma ulaştığı anda ise satış yapmaktan geçer. Uzun vadeli yatırımlar ise çok daha risksiz bulunur. Daha garantici gitmek isteyen yatırımcılar bu yolu seçebilirler. Yatırım için belirlenen zaman seçilecek borsa ve sanal para üzerinde de etkili olacaktır.

Kripto Para Nasıl Alınır? Detaylı Anlatım

Sanal paraların sayısı kadar fazla olan bir diğer alanda borsalarıdır. Dolayısıyla kripto para alırken dikkat edilecekler nelerdir? Seçilen borsanın güvenilir olması çok önemlidir. Daha sonra işlem hızının önemi devreye girer. Herkes tarafından bilinen ve kalitesi tasdiklenmiş olan borsalara yönelmek yatırıcımlar için şarttır. Her sanal para her borsada işlem görmediği de bu noktada unutulmamalıdır. Dolayısıyla seçilen sanal paranın güvenilir bir borsada var olması önemlidir. sanal paranın borsada ki hacmi önemli olan bir diğer kriterdir. Çünkü hacmin düşük ya da yüksek olması doğrudan alım satım hızını ve gücünü etkiler.

Bir mal sayı olarak ne kadar sınırlı ise o kadar değerlidir. Çoğu piyasada var olan arz talep dengesi sanal para piyasalarında da görülür. Bir kripto paranın arzı ne kadar sınırlı ise maddi değeri o kadar çoktur. Çünkü ona sahip olmak için çok daha fazla emek harcamak gerekecektir. Dolayısıyla yatırım yaparken bu dengeyi de göz önünde tutmak önemlidir. ayrıca yine yatırım yapılacak miktar da önemlidir. hedeflenen kazanç sağlanamasa bile yatırımları aşağı çekmeyecek miktarda yatırım yapmak gerekir. aksi takdirde yatırımcıların yaşadıkları kayıplar çok daha can sıkıcı olacaktır.

Sanal Para Yatırımlarına Dikkat Etmelisiniz!

Sanal para hayatımıza yeni giren bir kavramdır. Buna bağlı olarak da geleceği ve vadettikleri önemlidir. kripto para alırken dikkat edilecekler? Noktasında projenin gelecek planlaması incelenmelidir. Bu nokta da net bilgilere white paper belgesinden ulaşılabilir. Çünkü vizyonu geniş olan bir projenin hem bu güne hem de yarına dair planlamaları olmalıdır. Bu nokta da en gerçekçi hedefleri belirleyen projelere yönelmek gerekir. belirlenen planların yerine getirilip getirilmediği yatırımcılar için önemli referans olur. Söylenen tarihlerde hedeflenen adımlar atılabiliyorsa bu projeye güvenmek daha akıllıca olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir