Kripto Paralarda Anlık Alım Satım Nedir?

Kripto Paralarda Anlık Alım Satım Nedir?

Kendi içerisinde bir sistemi ve borsası olan sanal özelliğe sahip paralar, kripto para adıyla bilinir. Bu sanal düzen içerisinde para kazanmanın ise belirli yolları vardır. Kripto paralarda anlık alım satım bu yolardan biridir. Bir yatırımcı sistem içerisinde para kazanmak için ya aktif ya da pasif bir rol benimsemelidir.  Burada kripto para alım satarken özenli davranmak her zaman önerilmektedir. Ancak bu sayede piyasada karlı bir şekilde var olmak mümkün olacaktır.

İşte yatırımcı aktif olmayı seçtiyse günlük olarak alım satım yapıyor demektir. Yatırımcılar arasında bu strateji çok daha yaygındır. Ama bu yöntemi benimsemenin getirdiği bazı risklerde yok değildir. Çünkü yatırımcıların bu sistem içerisinde analiz yeteneklerinin yüksek olması gerekir. Aktif yatırımcılar günlük al sat yapabilmek için piyasaları yakından takip ederler. Böylece yatırım fırsatı konusunda günlük seçenekler de karşımıza çıkar!

Yaşanan ufak dalgalanmaları daha dikkate alırlar. Yani harekete geçmek için büyük hareketlilik beklemezler küçük oynamalardan dahi kar elde etmeye çalışırlar. Yaptıkları analizler neticesinde de anlık işlemler yaparlar. Bu sayede de yüksek kazançlar elde etmeyi amaçlarlar. Burada yatırım kararı almadan önce kapsamlı bir şekilde araştırma yapmak şarttır. Ancak bu sayede üst düzeyde yatırım fırsatını elde etmeniz mümkün olacaktır.

Genel olarak bu stratejiyi benimsemiş kişiler piyasada oluşan verimsiz anlardan yararlanırlar. Sürekli al sat yaparak akış içerisinde yer alırlar. Böylece yatırım miktarı ve kazanılan para az olsa dahi bir sürümde oluşturulmuş olur. Bunun yanında aktif sistem içerisinde kazanç elde etmenin bazı incelikleri ve yöntemleri de vardır. Bu kriterlere dikkat edilmelidir. Aksi takdirde yatırımcılar kazanç elde edemeyecekleri gibi yatırdıkları parayı da kaybettikleri durumlar ile karşı karşıya kalabilirler.

Kripto Paralarda Anlık Alım Satım Nedir?

Kripto Paralarda Anlık Alım Satım Tavsiyesi

Kripto para piyasaları diğer para piyasalarına nazaran çok daha hareketlidir. Yaşanan bu hareketli havayı kazanca çevrilebilmek mümkündür. Ancak kripto paralarda anlık alım satım tavsiyeleri için belirlenen kriterlere dikkat etmek gerekir. Öncelikle anlık atılacak adımlarda kazançlı olabilmek için mutlaka piyasanın hareketli olması gerekir. Kripto paralarda anlık alım satım sürecinin iyi takip edilmesi, aynı zamanda karlı bir yatırım anlamına da gelmektedir.

Eğer bir durgunluk varsa beklemekte fayda olacaktır. Yani zamanlama bu stratejide çok önemlidir. Piyasalara dair genel kanı malın düşükken alınması en yüksek noktaya ulaştığında ise satılması gerekir. Elbette ki Kripto paralarda anlık alım satımlarda dikkatli davranmak, beraberinde önemli kazanımları getirecektir. Burada yatırım tavsiyelerini dikkate almak da gerekmektedir.

Aktif rol üstlenen yatırıcımlar ise bu düşüş ve yükseliş için uzun süre beklemeyerek anlık hareketlerden faydalanırlar. Bu noktada dikkat edilmesi gerekense fırsatı kaçırma endişesine kapılmamaktır.  Bunun içinde yatırımcının doğru analiz yapma yeteneğine sahip olmasının önemi devreye girer.  Ayrıca piyasa göstergeleri ve grafiklerini iyi okumakta önemlidir. Bu noktalarda gerekli tecrübeleri kazana kadar büyük çaplı yatırımlar yapmamakta da fayda olacaktır.

Yatırımlara daha ufak ufak başlanmalı, yatırım hacmi zamanla artırılmalıdır. Tek bir kripto paraya yatırım yapmak yerine bir sepet oluşturmak çok daha mantıklıdır. Böylece birinden zarar edilse dahi kar edilen taraf onu dengeleyebilir. Anlık işlemler için yatırımcılar kafalarında bir fiyat aralığı da oluşturmalıdır. Bu aralıkta işlem yapmaya özen gösterilmelidir. Destek ve direnç noktaları arasında işlem yapılırken aralığın kırılma ihtimalide gör ardı edilmemelidir.

Kripto Paralarda Anlık Alım Satım Nedir?

Kripto Para Al Sat İşlem Aşamaları Nasıldır?

Dijital paraların hepsi genel olarak kripto para olarak adlandırılıyor. Dolayısıyla alt başlıklarda yer alan paraların değerleri birbirlerinden farklıdır.  Bunun gibi Kripto para al sat işlem aşamaları da çeşitlilik gösterir.  Bu paraların alınıp satılabildiği sistemler vardır. Bu sistemlerin yatırımcılardan aldıkları komisyon oranları birbirlerinden farklıdır. Bir yatırımcının öncelikle seçtiği isteme kayıt olması gerekir. Daha sonra yatırımcının bu sistemde bir cüzdanı olur.

Al sat işlemleri bu cüzdan üzerinden yapılır. Dâhil olunan sistem ayrıca anlık olarak düşüşte ve yükselişte olan kripto paraları da listeler. Yatırımcılar bu listeleri yakından takip ederek emirler verebilirler. Bazı sistemlerde bu emirler otomatik hale getirilebilir. Ama yatırımcının onayı ve izni olmadan işlem yapılmaz. Alım satım için aşamalar şu şekilde sıralanabilir;

 • Seçilen kripto paranın işlem gördüğü borsalardan herhangi birinde hesap açılmalı.
 • Kimlik doğrulaması için gerekli adımlar izlenmelidir.
 • Yatırım için belirlenen miktar sisteme aktarılmalıdır.
 • Yatırım için borsadaki hareketlilik takip edilmelidir.
 • Yatırımcılar daha sonra istedikleri miktarda ve şekilde sanal para alabilir veya satabilir.

Kripto Paralarda Anlık Alım Satım Nedir?

Anlık Kripto Para Alıp Satarken Dikkat Edilecekler

Kripto para dünyasında yatırım yapabilmek için belirli kavramlara hâkim olmak gerekir. Özellikle bu kavramlardan, anlık kripto para alıp satarken dikkat edilecekler arasında çift dip kavramı gelir. Öncelikle bu sanal dünya da ayı (düşüş )bir de boğa (yükseliş ) piyasalarına dikkat edilmelidir. Bu iki piyasa arasında geçiş olacağı zaman yatırımcıların bunu çift dip ile test etmeleri gerekir. Bu sayede anlık kazanç elde edilebilmesi mümkün olur.  Bunun haricinde dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde sıralanabilir;

 • İyi analiz yapılmalı
 • Doğru zamanda hareket edilmeli
 • Hızlı karar verme yeteneğine sahip olunmalı
 • İşlem hacmine dikkat edilmeli
 • Sisteme dair kavramlar bilinmeli
 • Temel göstergeler iyi okunmalı
 • Gerekli durumlarda geçmişe yönelik kıyaslamalar yapılmalı
 • Borsa sürekli takip edilmeli
 • Araştırmalar yapılmalı

Bu kriterlerin yanında yatırımcıların anlık hareketler için kendi stratejilerini belirlemiş olmaları da çok önemlidir. Ayrıca iyi işleyen bir yöntem bulunduğunda bunu gizli tutmakta gerekir. Herkes tarafından öğrenilen yol artık işlevselliğini kaybedecektir.  Aktif yatırımcıların dikkat etmesi gereken bir diğer önemli noktada geniş resme de bakmak olacaktır. Piyasalara dair oluşturulan veriler uzun vadede oluşturulduğunda daha güvenilir olacaktır.

Kısa vadede oluşturulan verilerde ise yanılmalar olabilir. Anlık işlem yapacak yatırımcılar ise 1 saat, 30 dakika, 15 dakika hatta bazen çok daha kısa zaman aralıklarında işlem yaparlar. Dolayısıyla bu kadar kısa sürede baz aldıkları verilerde hata payı olma ihtimali yüksektir. Yatırım sürecinde adımlar atılırken geniş zaman aralığında oluşturulan verileri de dikkate almak önemlidir. Böylece Kripto paralarda anlık alım satım sürecinin başarılı bir şekilde tamamlanması da mümkün hale gelecektir. Burada anlık alım satın sürecine azami derecede dikkat ediyor olmak şarttır!

Sorumluluk Reddi: Bu içerik sadece bilgi vermek amacıyla yazılmıştır. Burada yer alan bilgiler ve yorumlar hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir