Litecoin, Atom, Dogecoin Fiyat Analizi: 24 Temmuz

Litecoin, Atom, Dogecoin – Litecoin ve Atom gibi altcoinlerin piyasa değeri, daha geniş piyasa artışının ardından sırasıyla %9,06 ve %1,57 arttı. Aksine DOGE’nin belirsiz fiyat hareketleri değerini %11,36 oranında düşürdü.

LTC düşük likidite kaydetti ve ATOM güçlü alım sinyalleri verdi. Buna karşılık, DOGE, 0,21 dolarlık acil direnç seviyesini test etmede zorluk yaşadı. 

Litecoin [LTC]

Kaynak: Tradingview

Piyasadaki eğilim genel olarak düşüşte. LTC’nin fiyatları 21 Temmuz’da biraz da olsa rahatladı ve fiyat yükselmeye devam ederse düşüş trendi zayıflayabilir. Alt fiyatı 126.27 $ idi, bu da fiyatın 24 saat içinde %5.4 arttığı anlamına geliyordu. LTC ticaret hacmi de düşüş kaydetti, bu da piyasada likiditenin düştüğünü gösteren bir işarettir.

Bollinger bantları, yükselişe rağmen, fiyatın bantlar içinde işlem görebileceğinin bir işareti olarak çoğunlukla paralel seyretti. Fiyat yükselirse, 132 dolar seviyesinin yakınında direnç bekleyebilir ve ani bir düşüşle fiyatlar 121 dolar destek seviyesine dayanabilir.

Fiyat artışına rağmen, piyasa 20 puanın üzerindeki Ortalama Yön Endeksi (ADI) ile bir miktar zayıflık gösterdi. Müthiş Osilatör üzerindeki yeşil sinyal çubukları  yazı yazılırken yükseldikçe yükseliş sinyalleri de, sinyal gücünü artırmaya devam etmekte.

Cosmos [ATOM]

Kaynak: Tradingview

ATOM, %1.0’lık marjinal günlük kazancın eşlik ettiği %0.6 gün içi kazançla 11.03$ olarak değerlendi. Altcoin, fiyatı yükselmeye başladığından beri 9.24 ile 11.30 dolar arasında işlem görüyor. ATOM’un ani direnç seviyesi 11.40 $ ve ardından 12.06 $ olacaktır. 

Göreceli Güç Endeksi (RSI) fiyat yükseldikçe aşırı satım bölgesinden çıktı. Gösterge, bir düşüşe dikkat çekmesine rağmen, bir satın alma sinyali verdi. Sıkıştırma Momentum Göstergesi (SMI) uzun bir satın alma sinyali ile birlikte bir fiyat dalgalanması dönemini vurgulayan bir sıkışma salınımını (squeeze) işaret etti.

Fiyat marjinal olarak arttıkça ve ATOM kırmızı renkte işlem gördüğünde, Parabolik SAR‘ın noktalı işaretleyicileri fiyat grafiklerinde bir düşüş eğilimi belirledi.

Dogecoin [DOGE]

Kaynak: Tradingview

Dogecoin, Son 24 saat içinde %0.1 düşüşle son birkaç gün 0.19 $civarında işlem gördü.

Sıkı bir konsolide aralık, Dogecoin’in 0,21 dolarlık direnç seviyesini kırmasını engelledi. Kripto para yükselişi reddetmeye devam ederse, DOGE çizelgelerin altında işlem görmeye başlayabilir. 

Chaikin para akışı, sermaye girişlerindeki büyümeyi vurgulayan bir yükselişe dikkat çekti. Buna rağmen, satıcılar bu günlerde çoğunlukla pazara hakim oldular.

Bollinger bantları, bu yazının yazıldığı sırada, fiyatın çok fazla volatilite görmeyebileceğini öne süren bir noktada bulunuyordu.

21 Temmuz’da daha geniş piyasanın toparlanma işaretleri göstermesiyle birlikte DOGE de aynı gün bir yükseliş geçişi hayal etti. Ancak, DOGE momentumu tutamadığı için, ayılar 23 Temmuz’da kısa bir süre geri döndü. Gösterge tekrar yükseliş momentumunda bir artış kaydetti.

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan Mr. Crypto Bot veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.