Theta Fiyatı %100’ün Üzerinde Arttı!

Theta fiyatı 20 Temmuz’da yeni bir düzeltme kaydetti ve 19 Mayısta düşüğü 3,70$ ve %78,6’lık geri çekilme seviyesi ile 3,54$’ın altına düştü ve daha sonra dünün en yüksek seviyesine göre %100 yükselmiş oldu. Kilit direnç seviyelerinin yakınsaması, rallinin uzamasını engelledi ve THETA’nın ilerlemesi için verilen mücadeleleri ortaya çıkardı.

THETA’nın dikkate değer düşüşe tepkisi, 19 Mayıs düşüşünün başarılı bir testi oldu, ardından 21 Temmuz ile 25 Temmuz arasında %68’lik bir ralli izledi ve Aralık 2018’den bu yana üçüncü en iyi beş günlük kazancı sergiledi.

Dün THETA rallisi, Theta fiyatının ezici bir direnç göstermesinin ardından geniş bir geri dönüşle sona erdi. 

  • Direnç, 50 günlük basit hareketli ortalamayı (SMA) 6.59 dolarda
  • 200 günlük SMA’yı 6.98 dolarda
  • Nisan alçalan trend çizgisini 7.56 dolarda
  • 23 Nisan’ın düşüğü 7.16 dolardan başlayan bir dizi fiyat sıkışıklığını gösteriyor. 

Dirence ek olarak, 23 Temmuz’da düşüş eğilimi gösteren bir Death Cross formasyonunun tetiklenmesi de mevcut.

Kaynak: Tradingview

Destek noktaları arasında 22 Haziran’ın düşüğü 5,21$ ve 23 Mayıs’ın düşüğü 4,54$ yer alıyor. 23 Mayıs’ın düşüğüne geri çekilme kontrol altına alınamazsa, THETA rallisinin ölü kedi sıçraması olma ihtimalini artırıyor ve gelecekte yeni bir düzeltme fiyatı daha da aşağılara çekebilir.

Temkinli kısa vadeli görünümü değiştirmek için Theta fiyatının günlük 7.75$’ın üzerinde bir kapanışa ihtiyacı var. Theta’nın , 9.70 ila 10.90 dolar arasında başka bir direnç aralığını hedefleyerek, aralığın üst sınırına kadar %40’lık bir getiriye eşit olan bir kırılım ön görülmekte.

Kısa vadede THETA, 7,10 ile 7,75 dolar arasında teknik bir zorlukla karşılaşıyor. Bu nedenle, yatırımcıların bir sonraki fırsat aşamasının gerçekleşmesine izin vermek için önümüzdeki günlerde ve haftalarda sabırlı olmaları gerekiyor. 

Analizler yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan Mr. Crypto Bot veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.