XRP ‘Death Cross’ Fiyatı

XRP ‘Death Cross’ Fiyatı – XRP kripto para biriminin arkasındaki şirket olan Ripple, bir yargıcın eski bir düzenleyici yetkilinin 1.3 milyar dolarlık XRP satışıyla ilgili devam eden yasal savaşın bir parçası olarak sorgulanabileceğine karar vermesinin ardından bir bomba etkisine hazır.

Bununla birlikte, grafikler, XRP fiyatının 50 günlük hareketli ortalama ile 200 günlük hareketli ortalamanın altına düşmek üzere olduğunu gösteriyor – “ölüm haçı” olarak bilinen bir model – XRP fiyatının bir süre daha aşağılarda kalabileceğini gösteriyor.

Geçen yılın sonlarında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), New York’ta Ripple, kurucu ortağı Christian Larsen ve CEO’su Bradley Garlinghouse’a, XRP’nin şirket hisselerine benzer bir menkul kıymet olarak muamele edilmesi gerektiği ve hiçbir zaman bu şekilde kaydedilmediği gerekçesiyle dava açtı.

Ripple iddiaları reddetti ve SEC’in XRP’yi uluslararası ve yerel işlemlerde kullanılan bir araç olduğu için düzenleyemeyeceğini savunuyor.

Perşembe günü, New York Bölge Mahkemesi yargıcı Sarah Netburn, eski SEC şirket finansmanı müdürü Bill Hinman’ın mahkemeye çıkışı 27 Temmuz olarak belirlenen Ripple tarafından sorgulanabileceğine karar verdi.

Bloomberg, Perşembe günü yaptığı bir konferans görüşmesinde, “Bu sıradan bir SEC uygulama davası değil,” dedi ve Hinman’ın ifadesinin yasalar hakkında konuşan hükümet yetkililerine “kapıları açmayacağını” da sözlerine ekledi. SEC’in Hinman’ın ifadesini engellemeye çalışırken iddia ettiği gibi düzenlemeler veya politikalar. Davanın “piyasalarımızda önemli politika kararları içerdiğini, tartışmalı miktarın önemli olduğunu ve halkın bu davaya ilgisinin önemli olduğunu” söyledi.

2018’de Hinman, büyük kripto para birimi Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını savunan bir konuşma yaptı ve Ripple, Hinman’ın eski hukuk firmasının Enterprise Ethereum Alliance üyeliğinin bir çıkar çatışması yarattığına dair önerilerde bulunurken XRP ile Ethereum’un Ether tokeni arasında karşılaştırmalar yapmaya çalışacağını söyledi.

Ancak karara tepkiler susturuldu ve yorumcular karara “küçük bir zafer” dedi.

XRP fiyatı, daha geniş bir kripto para birimi patlamasını ve çöküşünü yansıtarak, Nisan ayında neredeyse 2 dolarla zirveye çıktığından bu yana %70 düştü. Ripple’ın XRP’si yılın başından bu yana hala %160 civarında.

Beş ay içinde ilk XRP “ölüm haçını” meydana getirecek olan son aşağı yönlü indikatör modeli, bazıları bunu gecikmeli bir gösterge olarak görse de, genel olarak bir ayı piyasası sinyali olarak kabul ediliyor.

Bitcoin, Haziran ayında bir ölüm haçı ticaret modeli gördü ve sonuç olarak daha fazla düşmedi, ancak Mayıs ayındaki bir satıştan sonra herhangi bir zemin oluşturamadı. Bitcoin, Mart 2020’de bir ölüm çapraz ticaret modeli gördüğünde, daha küçük kripto para birimlerinin bile tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkmasına yardımcı olan devasa bir Bitcoin boğa koşusunun habercisi olmuştu.